MENÜ
İstanbul 17°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Yeldeğirmeni'nin Gezgin Kafesi WANDERLUST
Ayça Tosuner / Mekan Yazarı
YAZARLAR
24 Nisan 2019 Çarşamba

Yeldeğirmeni'nin Gezgin Kafesi WANDERLUSTŞimdi sizleri Kadıköy'ün gözbebeği diyebileceğim Yeldeğirmeni'nde açılan şahane konseptli bir kafede yolculuğa  çıkaracağım. Yeldegirmeni'ni duymuşsunuzdur son 2/3 yıldır bayağı bir sosyalleşme alanlarını içinde barındırmaya başladı. Bir sürü değişik ve güzel konseptli kafeler, pastaneler açildi.

Ayrıca etkinlik alanları ve belediyenin konser merkezlerinden birinin burada yer alması bu semti oldukca hareketlendirip genclerin ugrak yeri haline getirdi. Bu haliyle Yeldegirmeni diger uctaki Moda'ya bile rakip oldu bence. Bahsedecegim Wanderlust Cafe ise tamamen kendine has konsepti ile dışarıdan bile oldukça dikkat çekiyor. Sıcacık,  içten bir ortama sahip kafenin giriş kısmında sizi kocaman ve rengarenk bir grefiti karşılıyor ve daha ilk andan içinizi açıyor.

Aklınıza kafenin konsepti nereden diye bir soru geliyorsa hemen cevap vereyim.Sahibi Haktan bey çok iyi bir gezgin ve her köşeye bu yansımış. Graffitinin karşı duvarında ise Haktan beyin gittiği ve sevdiği  ülkelerden özenle aldığı plakalar ve objeler yer alıyor. Eğer gittiginizde Haktan bey orada olursa kesinlikle sıcak ve içten sohbetine katılın derim çünkü kendisinde ne maceralar ne anlatılacak deneyimler var.

Wandarlust cafe konsept olarak 3.nesil kahveler, çeşitli ve lezzetli tatlılar ve tabi ki ara sıcaklar ve ana yemek menüsü ile güzel ve çeşitli bir menüye sahip. Tüm bu güzel lezzetlerin bir arada olduğu pasaport görünümündeki menü ise görülmeye değer. Gittiginizde ne içip ne yiyebileceğiniz ile ilgili sizi yonlendirebilecek guleryuzlu ve samimi çalışma arkadaşlarına sahi bu kafe bundan sonra Yeldeğirmeni'n deki benim ve birçok kişinin ve özellikle gezginlerin buluşma noktası olacağından şüphem yok. Gittiginizde etkinlik panosuna bakmayı ihmal etmeyin derim.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Aslı Öke
 4 Mayıs 2019 Cumartesi 12:50
Bir seyahatsever olarak beni bir yudum kahveyle bile uzun yolculuklara çıkaran Wanderlust bu kadar güzel anlatılırdı????????
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler