MENÜ
İstanbul 14°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Venture Coffeeworks
Kumsal Keskinel / Mekan Yazarı
YAZARLAR
23 Mayıs 2018 Çarşamba

Venture Coffeeworks

Bu sefer yolum buram buram kahve kokan bir cafeye düştü. İsmi Venture Coffeeworks. Moda' da. Nitelikli kahve içmek istediğinizde mutlaka uğramanız gereken mekanlardan biri. "Venture" isminden de anlaşılacağı gibi, cafenin sahibi girişimci ruhunu katarak burayı açmış ve iki yıldır misafirlerini ağırlamakta.

Gelelim biraz önce yazdığım nitelikli kahveye! Nedir Nitelikli kahve? Kahveyi daha açık ve doğru şekilde kavurmak. Yani kahve çekirdeklerinin daha küçük miktarlarda daha özenli ve taze olarak kavrulması demek. Taze kavurmak ve öğütmek kadar taze saklamak da çok önemli. İşte bu noktada devreye Venture Coffeeworks giriyor.

Hafif demlediği kahveler sayesinde çekirdeğin aroması ortaya çıkıyor ve sonuç olarak tadına doyamadığınız içimi yumuşak kahveler masanızda yerini alıyor. Taze ve nitelikli kahve sevenlerdenseniz rotanızı buraya doğru ayarlayabilirsiniz. Kahve çeşiti olarak neler var derseniz? Neler yok ki! Ethiopia (Kochere, Guji, Duromina) , Kenya, Kabeza, Colombia. Damak tadınıza göre demleme seçenekleri  mevcut. (Hafif, orta, orta-sert ve sert)

Bu arada kahve yanında başka ne var derseniz?  Birbirinden lezzetli aromalı çayları da mevcut. Bunlar neler mi? Sencha ( hafif içimli Japon yeşil çayı), Assam ( Hindistan' ın Assam bölgesinden siyah çay), Lapsang Souchang ( Tütsülü çay, toplandıktan sonra çam ateşinde kurutulur) Ve tabii ki günümüzün lezzeti Matcha ( Japon yeşil çay tozu) devamı Venture Coffeeworks' te.

Ve son dokunuş tatlılar. En çok sevilen tatlılar arasında Magnolia sırayı en başta çekenlerden, tatlı - tuzlu kek çeşittleri ve cheesecake de vitrinde yerini alıyor.

Fiyatları gayet uygun. Moda' ya yolunuz düşerse uğramanızı öneririm.

Bol lezzetli günler dilerim.

Sevgilerimle.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler