MENÜ
İstanbul 15°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali
Ayşegül Binici / Lezzet Gezgini
YAZARLAR
4 Ağustos 2018 Cumartesi
Player yükleniyor...

Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali

Bolu'nun Mengen ilçesinde bu yıl 33'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali" müthiş bir coşkuyla başladı. 
7 bölge 70 kent mutfağının standlarının yeraldığı festivalde ilk olarak
Mengen Belediyesi ile Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu, Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği, Mengen Aşçılar Federasyonu ve Türkiye Aşçılar Federasyonu tarafından gerçekleştirilen festivalin açılışı dolayısıyla tüm aşçıların katılımıyla kortej yürüyüşü yapıldı.

İlçe girişinde yapılan Aşçılar Köprüsü'nde bando eşliğinde başlayan yürüyüş, etkinlik alanına kadar devam etti.

Festivale CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit TORUN, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Vali Yardımcısı Hakkı Loloğlu, Mengen Kaymakamı Hasan Günaydın, Bolu Belediye Başkan Vekili Emine Davarcıoğlu, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Siyasi ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, aşçılar ve vatandaşlar katıldı.

Festival kapsamında alana getirilen dev tencere içinde 1,5 tonluk keşli erişte yemeği yapılarak vatandaşlara ikram edildi. Âdeta bir şölen havasında geçen festivalde vatandaşlar neredeyse Türkiye'nin dört bir yanından lezzetleri tatma imkanı buldu.

İki gün sürecek olan festivalde Atiye konseri ile devam edecek. İkinci gün yapılan kahvaltı ve etkinlikler sonrasında festival son bulacak.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Gülten özdemir (Blogger)
 5 Ağustos 2018 Pazar 13:19
Ayşegülcüğüm ne nasıl güzel anlatmışsın. Kalemine yüreğine sağlık. Lezzetrerin konuştuğu. Bembeyaz gömlekleriyle tüm Aşcıların beyaz kelebek gibi festival alanı kapladığı anı unutanam. Can k güzel bir festival oldu
 #birgulunlezzetleri
 4 Ağustos 2018 Cumartesi 21:35
Seneye ordayım...
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler