MENÜ
İstanbul 14°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Tranche Steakhouse
Doruk Koçer / Mekan Yazar
YAZARLAR
29 Haziran 2018 Cuma

Tranche Steakhouse

Bayram tatilini geçirdiğimiz Kuşadası’nda, Setur Marina’daki Tranche Steakhouse’u ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında, hem mekanın işletmecisi Abdullah Bey ile sohbet etme hem de müthiş lezzetler tatma fırsatı bulduk. Babası da restoran işletmecisi olan Abdullah Bey, 4 yıl süreyle Amerika’da restoranlarda çalışarak deneyim kazanmış.

Steakhouse açma fikri kafasında netleşince, 4 aya yakın süre Arjantin’de kalarak, et seçme ve pişirme üzerine kendini yetiştirmiş. Sohbetimiz sürerken, “füme et tabağı” ile tadıma başladık. Roka ve grana padano peyniri eşliğinde servis edilen dana füme ile Boşnaklar’a özgü bir kuru et olan Meso’dan oluşan füme et tabağı, harika görüntüsü ile tabiri caizse maça 1 – 0 önde başlıyor. Türünün iyi bir örneği olan dana füme gayet lezzetli. Dana nuarın 22 saat boyunca tütsülenip 2 gün dinlendirilmesi sonucu elde edilen ve dana fümeye göre daha kalın dilimlerle servis edilen Meso, füme et sevenlerin muhakkak denemesi gereken bir kuru et.

Ardından servis edilen “lokum et”, başka steakhouse’larda alıştığımızın aksine tereyağı içinde yüzer şekilde sunulmuyor. Tereyağının, lezzetsiz eti maskelemek için kullanıldığını belirten Abdullah Bey, kendilerinin etlerine güveninin tam olduğunu bu sebeple lokum eti bu şekilde servis ettiklerini aktardı. Lokum et, adının hakkını verircesine gerçekten lokum gibi ve çok lezzetli. Yanında sunulan sote sebzeler de et ile iyi bir uyum yakalamış. Kumpir şeklinde sunulan süzme yoğurtlu patates, hem hoş bir sunuma sahip hem de farklı bir lezzet. Son olarak gelen “soğan burger”; 200 gramlık köftesi, tabanındaki kızarmış soğan parçaları ve üst kısımdaki soğan halkaları ile soğan severler için harika bir alternatif. Abdullah Bey, et konusuna hakim olmasının yanısıra şaraba karşı da ilgili ve 8 sene boyunca Londra’da eğitim almış. 300’e yakın şarap alternatifi sunulan Tranche Steakhouse, leziz etleri ve zengin şarap menüsü ile Kuşadası’nda ilk sırada ziyaret edilmesi gereken restoran.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler