MENÜ
İstanbul 15°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Siyah Çay'dan daha fazlası Dr.Tea Co.
Ayşegül Binici / Lezzet Gezgini
YAZARLAR
18 Haziran 2018 Pazartesi

Siyah Çay'dan daha fazlası Dr.Tea Co.

Yıllarca çayın siyah çaydan ibaret olduğunu zanneden bizlere çok farklı bir çay kültüründen bahseden Dr.Tea Co. Bu yönde Türkiye'de öncülük ediyor desek yanlış söylemiş olmayız. Çaylar bir yana ( Onlara az sonra değinicem) öncelikle bu kültürü ülkemize getiren çok genç bir girişimci olan Nazlı Esen'den bahsetmek isterim sizlere...

Henüz 25 yaşında olup bu kadar girişimci ruhu olan ve ardardına başarılarına başarı eklemesine ve üstelik her geçen gün kendisini geliştirme yönünde çabasına akıl sır erdirebilmiş değilim. Üstelik Başkent’in göbeğinde 5 şubenin yanında bir de Dubai'de açtığı şubeyle birlikte 6 şubesi olan Dr. Tea Co. Marka değerini hergeçen gün hissettirerek artırıyor. Takdire şayan bu çabanın karşısında bize saygıyla eğilmek düşer elbette... 2016 yılında açılan Dr. Tea Co. ‘nun bu kadar kısa sürede başarıya ulaşması elbette bu işi ilk üstlenenlerden olması.

Gelelim bu özel çaylara...

Ülkemizdeki çay tarlalarından hasat edilen Türk çaylarının yanı sıra, dünyanın dört bir yanından ithal edilen özel çayları müşterilerine sunuyorlar. Sri Lanka, Çin, Japonya, Güney Afrika, Avrupa gibi dünyanın farklı bölgesinden gelen , Kurt Üzümü, Kızılcık, Çikolata, Vanilya, Karamel, Tarçın gibi aromalara sahip çaylar ile oldukça farklı lezzetli çay çeşidini bizlere sunuyorlar.Kendilerini 2.nesil çay evi olarak adlandırıyorlar. BKON Crazy Brewer isimli son teknoloji makinalarıyla 90-120 sn arasında çay demleyebiliyorlar. Birbirinden aromatik çaylar bu yaz serinlemek isteyenler için vazgeçilmez olacak. En azından benim için öyle oldu. Üstelik çayların yanındaki minik atıştırmalıklar çok özel. Ben bayıldım doğrusu.

Mekânın dekorasyonu bulunduğu semtine göre farklılık gösteriyor. Özellikle duvarlardaki yağlı boya çalışmaları mükemmel bir hava katıyor mekana. İçeri girdiğinizde farklı konseptiyle ferah ve evinizdeymişcesine kendinizi rahat hissediyordunuz.

Çay seven biri olarak bu farklı çayları keşfetmek benim için mükemmel oldu. Benim kalbimi fethettiler. Ama onların amacı dünyanın dört bir yanına yayılmak. Bu zor ve meşakkatli yolda Dr. Tea Co. Ve ekibine biz de Favori Lezzetler Ailesi olarak başarılar diliyoruz.

  • Dr. Tea Co. Şubeleri
  • Çayyolu
  • Dubai
  • Arjantin Caddesi
  • Bahçelievler
  • Bestekâr
  • Uğur Mumcu
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler