MENÜ
İstanbul 11°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sensus Wine&Food
Özkan Sarıözkan / Mekan Yazarı
YAZARLAR
8 Eylül 2019 Pazar
Sensus Wine&Food

Sensus Wine&Food

Sensus Latince’de duyu anlamına geliyor. Eskişehir, Ankara, Manisa, Galata ve Kuruçeşmede şubeleri olan yerli bir şarap üreticisi. Markanın sahibi hiçte yabancı olmadığımız  turizm sektörünün başarılı gruplarından biri olan Anemon Hotel.

Önceliği yerli şarap markalarını öne çıkarmak olan Sensus ile ilk tanışmam Galata Kulesinin hemen yanında yer alan mekanları ile oldu. 400 civarında şarap çeşidi ile Galata Anemon Hotel’in alt katında yer alan şarapevi, Avrupai havası, ambiansı, şarap çeşitleri, peynir tabakları, yanında sunduğu lezzetleri ve personelin ilgisi ile gönlümde taht kurdu.

Sloganları İyi şarap, pahalı şarap değildir

Bu sloganı ve fiyatları gördüğünüzde rahatlıyorsunuz. Özellikle İstanbul’da bir şarapevine gitmeyi düşündüğünüzde hemen aklınıza yüksek fiyatlar ve daha kasvetli ortamlar gelebilir. Ama Sensus mahzen havasındaki sıcak atmosferi, gelen konukların kalitesi ve deneyimli servis elemanları ile hemen sizi etkisi altına alıyor. Tüm bunlara uygun fiyatları de eklediğinizde bir daha gelmek için can atıyorsunuz.

Manisa ‘da yer alan  bağlarında Yanık Ülke adıyla kendi şaraplarını üretiyorlar. Volkanik topraklarda yetiştiği için bu adı vermişler. Volkanik topraklarda yetişen şarapların lezzeti çok daha güzel oluyor. Gayet uygun fiyatlı menüsü ve güleryüzlü hizmetleri nedeni ile hem yerli hemde yabancı konakların gözdesi olan bu mekana yer ayırtmadan gitmemenizi öneririm.

Haftasonları canlı müzik eşliğinde şarap içebilirsiniz.

Aynı kalite ve anlayışla Kuruçeşmedeki şubelerini bu yaz açtılar. Hemen boğaz kenarında yer alan yeni yelerinde sakin bir ortamda, hoş bir ambiansta keyif yapmanız mümkün.

Bir sonraki keşifte buluşmak dileğiyle sağlıcakla kalın…

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Semahat
 8 Eylül 2019 Pazar 19:41
Tavsiyenizle uğradığımız mekanda çok keyifli anlar yaşadık,şaraplar ve peynir tabağı çok lezzetliydi...
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler