MENÜ
İstanbul 17°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Pizza Aşkına!
Ayça Tosuner / Mekan Yazarı
YAZARLAR
19 Ekim 2018 Cuma

Pizza Aşkına!

Bu yazımda sizlere iddalı bir pizzacıdan bahsedeceğim. Benim hemen hemen ilk açıldığı zamanlardan beri pizza yemek istediğimde ilk aklıma gelen bir mekan.Caddebostan da yer alıyor pizza severlere söyleyeyim adı ne mi? Hemen paylaşayım Metre Pizza. Mekan Bağdat Caddesi üzerinde.

Çok ferah, sıcak ve sevimli bir dekorasyona sahip. Çalışanları güleryüzlü,ilgili ve sempatikler. Pizzaları kendi kömür fırınlarında pişiriyorlar. Pizza hamurları ben ince hamur sevdiğim için ince ve lezzetli. Dışarda yediğim birçok pizzadan daha başarılı. Ne kenarları hamur hamur ne de vıcık vıcık yağlı bir pizza servis ediliyor. Oturduktan sonra menüye bakıp siparişlerimi verdim.

Tabi ki İtalyanların olmazsa olmaz başlangıcı Burcehatta siparişi verdim. Porsiyon 4 dilim özel ekmekten oluşuyor ve gayet başarılı. Sonrasında taptaze sıcacık servis edilen sarımsaklı ekmek siparişi verdim. İyi ki vermişim diyorum çünkü sarımsakla aramın pek iyi olmamasına rağmen sarımsaklı ekmekte gayet başarılıydı. Gelelim pizza siparişime ilk tercihim menüde Sicilya ismi ile yer alan sebzeli pizza oldu.

Kabak ve patlıcandan oluşan pizza tabi ki sebzelerin altında bolca yer alan peynir ve sos ile hele bir de üzerine acı biberli zeytinyağı dökülünce değmeyin damaktaki lezzet dansının keyfine. Pizzaları ismi gibi isteğe bağlı olarak metrelik servis ediliyor istersen yuvarlak şekilde servis ediliyor.

Sıcak sıcak servis edilen pizzayı yedikten sonra normalde o pizza hamuru midemi çok rahatsız eder fakat Metre pizzanın hamuru hafif olduğundan beni hiç rahatsız etmiyor. İnsanın yedikçe yiyesi geliyor. Birçok yerde yediğim pizzadan daha lezzetli geliyor. Menüleri gayet zengin çeşit çeşit pizza, makarna, salata gibi lezzetler yer alıyor.

Sizlere bir de küçük bir tiyo vereceğim eğer akşam yemeğine giderseniz hemen kalkmayın çünkü hemen içinde Nen Draft Coctail Bar var ve sevdiğiniz içkiniz ve sevdikleriniz yanınızda ve sevdiğiniz müzikler sizlere eşlik ediyor. Metre pizza için söyleyeceğim birşey daha var çok güzel pizza&şarap workshop'ları da yapılıyor ve bu bilgiler instagram hesabından duyruluyor. Onun için instagram hesabını takibe alın derim. Kısacası Metre Pizza'da pizzadan daha fazlası var.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Naciye Cilvekar
 19 Ekim 2018 Cuma 09:37
Burcehattalar benim de favorim hatta bruchettadan bile daha lezzetli diyebilirim. Şaraplar da pek bir leziz. İçtikçe içesi geliyor insanın. Metrelik pizza fikri Kolcuoğlu’ndan çalınmış gibi ama olsun herkes birbirinden çalıyor zaten. Kızım Nazife’de bir pizza bağımlısı, pizza yemeden duramıyor. Adeta bir ninja kaplumbağası.
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler