MENÜ
İstanbul 17°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Niğde’de bir kraliçe…
Arzu Altan / Mekan Yazarı
YAZARLAR
17 Haziran 2018 Pazar

Niğde’de bir kraliçe…

Niğde Grand Otel’in teras katının eşsiz manzarası ile açık büfesinin eşsiz tatları arasında bir seçim yapmak zorundaydım artık. Ve kalbimin sesi yerine midemin sesini dinleyerek rengârenk sunumlara doğru yöneldim. Burj Al Arap gibi krallara layık bir sofra olmasa da beni Niğde’de kraliçe gibi hissettirecek lezzetlere sahip olduğunu söyleyebilirim.

Otel olmasının yanı sıra mutfak konusunda da oldukça iddialılar. Düğün, nişan, toplantı ve toplu iş yemekleri için profesyonel ekip, konum ve kusursuz hizmet anlayışına sahipler. Otel hakkındaki genel bilgileri işletme genel müdürü Fatih BULUT beyden öğrenelim.

- Niğde Grand Otel olarak 2005 yılında turizm sektörüne merhaba dedik. Şehir otelciliğinin yanı sıra Kapadokya’nın başlangıç noktası olması nedeniyle tarih ve kültür turizmi açısından da hizmet sunmaktayız. Niğde’de bu konsepte ilk ve tek otel olmamız bizi daha da özel kılmaktadır. Daima yenilikçi ve mükemmeliyetçi bir anlayışa sahibiz. İtalyan, Fransız ve Meksika mutfağının yanı sıra yöresel mutfağa da sahip olmamız nedeniyle yerli turistler tarafından da tercih edilmekteyiz.

- Otelcilik mi, yiyecek sektörü mü?

- 30 Yıldır turizm sektörünün içerisindeyim. Açıkçası ikisinin arasında net bir tercih yapamayacağım. Ama ikisini birleştirerek ve en özel yanlarını alarak bir farkındalık yaratmaktır bence asıl olan. Yaptığınız işin güzel olması değil işinizi en güzel şekilde yapmak ve severek yapmaktır en önemlisi. Bildiğiniz gibi otellerde alakart müşterisi ve talebi az olmaktadır. Ama bizim işletme mantığımızda hem otelin hem de mutfağın çok güçlü olmasını hedefledik. Ekip ruhu ile beraber tecrübelerimizi yansıtmak suretiyle oldukça başarılı olduğumuzu düşünmekteyim.

- Peki, şimdi gelelim benim için en güzel bölüme. İddialı olduğunuz ve buraya tekrar gelmemize sebep olacak, tadı damağımızda kalacak lezzetiniz hangisi?

- Tercih yapmak oldukça zor ama kuzu inciği tavsiye ederim. Ve eğer onu yemek için tekrar gelmezseniz ben bu işi o gün bırakacağım.

- Çok iddialı olmadı mı bu söz?

- Hedefi büyük belirlemezseniz asla büyüyemezsiniz. Bu söz daha da iddialı oldu galiba.

Teşekkür ederek başladık kuzu inciği kuzu kuzu yemeye. Bu kadar iddialı olmasının nedenini anlamış olarak ve bir daha geleceğime kendi kendime söz vererek ayrıldım Niğde Grand Otelden.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Favori Lezzetler