MENÜ
İstanbul 17°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Mudanya'nın İddali Tatlıcısı Trilye Muhallebicisi 
Ayça Tosuner / Mekan Yazarı
YAZARLAR
14 Nisan 2018 Cumartesi

Mudanya'nın İddali Tatlıcısı Trilye Muhallebicisi 


Bu hafta günübirlik Bursa'nın şirin ve sevimli ilçesi olan Mudanya'ya bir gezim oldu. Önce Mudanya'ya 20 dk uzaklıktaki minik ve hala özünü koruyan insanların yaşadığı Trilye'ye gittim. Rengarenk ve cumbalı kartpostaldaki evler gibi şirin olan evlerini gezdim. Eski Rum evlerinin arasında tarihe yolculuk yapmak çok keyifliydi. Daha sonra Mudanya'ya geri döndüm.

Aynı şekilde Mudanya merkezdeki evlerde şahane mimariye sahip. Bir kısmı restore edilmiş bir kısmı maddi imkansızlıktan dolayı maalesef çürümeye bırakılmış. Dönüş yoluna geçtiğimde denizotobüsüne vaktim olduğundan zamanımı tatlı yiyp ve kahve içerek değerlendirmek istedim. Kahve içip, tatlı yeme molasi için Trilye Muhallebicisini tercih ettim.

İçeri girer girmez nezihliği ve sıcaklığı ile etkileyen mekan güleryüzlü ve ilgili personeli ile bende daha ilk andan doğru yerdeyim düşüncesini uyandırdı. Menü gayet başarılı duruyordu ki hele tatlıların olduğu tezgah tamamen kararsız kalmama neden oldu. Sipariş sırasında Nezir beyden gelen tatlıların az şeker ile yapıldığını ve ondan dolayı hafif olduğu bilgisi karar vermemi daha da kolaylaştırdı.

Kendisine hangi tatlıyı önerirsiniz diye sorduğumda bütün tatlıların güzel olduğunu ama en çok kendisinin "meyveli cup" larını tavsiye edebileceğini söyledi ve iyi ki önermiş teşekkür ederim kendisine. Meyveleri taze tatlı oranı çok güzel bir şekilde ayarlanmış ve kahvenin yanına çok güzel yakışan bir tercih oldu benim için.  İnanılmaz hafif bir meyveli cup. Türkkahvesi sunumu oldukça başarılı önce göze sonra damak tadına hitab ediyor.Eğer yolunuz bir gün Mudaya'ya düşerse feribot saatini nerde bekleyeceğim diye düşünmeyin Trilye Muhallebicisini deneyin. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 İbrahim Hrb
 15 Temmuz 2018 Pazar 10:05
Muhallebi denince akla ilk gelen lezzet. Trilye 1 numara! Keşkülleri de bir harika.
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler