MENÜ
İstanbul 16°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Lokmata Beşiktaş...
Elif Özkan / Mekan Yazarı
YAZARLAR
12 Şubat 2019 Salı

Lokmata Beşiktaş...

Hepimiz güne güzel bir tatlıyla devam etmeyi hak ediyoruz. O yüzden bugün sizi Lokmata ile tanıştıracağım.

Türk tatlı mutfağımızda yer alan lokma, son zamanlarda birkaç değişikliğe uğradı ve herkesin favorisi haline geldi. Geleneksel olan “lokma” tatlımızın günümüz haline uyarlanmışı diyebilirim. Fikir ve yaratıcılık olarak güzel bir konsept düşünülmüş ve ortaya muhteşem bir tat ve tatlı çıkmış.

Lokma’da ilk durağım Lokmata Beşiktaş şubesi oldu. Beşiktaş şubesi biraz küçük, o nedenle hafta sonu gittiğinizde yer bulma açısından biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Giderseniz eğer mekan önünde ve çevresinde siparişini alıp ayakta yiyen insanlara da rastlamanız olağan. Ama sizde o durumda olursanız eğer sizlere bir not; lokmayı yerken dışarıda ayakta yediğinizi bile unutuyorsunuz, umursamıyorsunuz.

Şube sahipleri mekanın bu yoğun durumuna yardımcı olmak açısından; mekanın tam yan tarafına peçete, ıslak mendil ve kaşık alabileceğiniz bir kısım düzenlenmiş. Bu yönden de benden tam not aldı.

Lezzetine gelecek olursak; ilk izlenimim güzeldi. Gitmeden önce lokma şerbetli bir tatlı olduğu için üzerine ve içine soslarla çok bayar diye düşünmüştüm fakat aksine hiç öyle olmadı. Şerbeti sizi hiç rahatsız etmiyor. Zaten lokma içinde ve üzerinde olacak sosları isteğinize göre seçebiliyorsunuz.

Lokmata’ya gitmeyi düşünüyorsanız eğer, en kısa zamanda gitmenizi öneririm. Çalışanları da çok ilgililer. Lokma’da son zamanlarda bir çok yerde farklı isimlerle mekanlar açıldı ve haliyle hepsinin tatları farklı. O yüzden sadece birini değil diğerlerini de listeme ekledim ve onlara da gidip yorumlarımı sizlerle paylaşacağım. Diğer yazılarımda görüşmek üzere, iyi günler dilerim.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Nursevin Sönmez
 12 Şubat 2019 Salı 13:23
Yeni nesil lokmalar harikadır
 Ahmet
 12 Şubat 2019 Salı 13:10
"İlk izlenimim guzeldi" diye yazmışsıniz. Sonraki izlenimleriniz nasıl oldu? Meraklı bir dost??
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler