MENÜ
İstanbul 22°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Labigel Lezzetleriyle ses getirdi
Ahmet Temürtürkan / Mekan Yazarı
YAZARLAR
8 Ekim 2018 Pazartesi

Labigel Lezzetleriyle ses getirdi

 

Ankara’da yaz sezonu sonrasında birbirinden farklı mekanlar açılmaya başlandı. Bunlardan birisi de aykırı menüsüyle ses getiren LaBiGel oldu.

Hizmet sektöründe uzun yıllar çalışan mekanın sahibi Sami Çataloğlu ve İşletme Müdürü Ergin Serbes, tecrübe ve bilgilerini bir araya getirerek Ankara’ya yepyeni bir soluk getirdi: LaBiGel. Yaklaşık 2 hafta önce açılan LaBiGel, farkını şimdiden ortaya koymuş durumda.


2 katlı ve toplamda 1300 metrekarelik bir alana kurulan mekanı diğerlerinden ayıran şey ise ‘aykırı menü’sü. Sini Kebap, 4 saat kendi suyuyla pişirilen dana kavurma, köy ekmeği üzeri bulgur pilavı, kuru soğan ve ayranıyla beraber sunuluyor, ortaya hem aykırı hem de şahane lezzetli bir iş çıkıyor.

Lezzet köprüsü

Çok çeşitli menüsünde dana külbastı, sac kavurma, Arapaşı çorbası, sanayi tostu ve hamburger gibi lezzetleri bir arada sunan LaBiGel, konumu itibarıyla Çankaya ile Mamak semtleri arasında bir ‘lezzet köprüsü’ olmuş durumda. Öte yandan 40 kişilik bir ekibin çalıştığı mekan kahvaltısıyla da dikkatleri çekiyor. Serpme ve sini kahvaltının yanında gelen semaver çay ise şahane bir sabaha başlamanın en güzel yolu oluyor.

Burası bizim mahallemiz

İlk olarak 2016’da Batıkent’te hizmete başlayan LaBiGel konseptinin tuttuğunu ve Mamak’ta da devam ettiklerini söyleyen mekan sahibi Sami Çataloğlu, işletmesini şöyle anlatıyor: “Burası bizim mahallemiz, araştırdık, eksikliği gördük ve buradayız. Kısmet olursa başka semtlerde de şubeler açacağız. Bizim için öncelik; kaliteli, temiz, hesaplı ve dürüst hizmet.” Ankara ağzına yakınlığı ve esprili oluşuyla dikkat çeken LaBiGel ismi ise Sami Bey’in eşi tarafından bulunmuş.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler