MENÜ
İstanbul
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Hasan Şendağlı'dan favori lezzetler
Alparslan Çevik / Mekan Yazarı
YAZARLAR
26 Şubat 2019 Salı

Hasan Şendağlı'dan favori lezzetler

Merhabalar Lezzet dostları. Favori Lezzetler yazarı Alparslan Çevik olarak çok uzun yıllardır lezzetinden ödün vermeyen faliyetini sürdüren ve bu alanda çalışmalarını sürdüren çoğu otoriteden tam not almış bir mekandan incelememi yazıyorum. Konya Kadınlar Pazarında küçücük bir dükkanda 1973’ten beri faliyette olan, yaptıkları yağ somunu ile Vedat Milor’un favori lezzetleri arasında yerini alan Hasan Şendağlı pidedeyiz.

Peki nedir bu Yağ Somunu? Durum buğdayı ve kepekli buğdaydan elde edilen hamur pişirilmek için fırına veriliyor. Yarı pişmiş bir halde,kabartılarak fırından çıkarılan susamlı pideler içleri açılarak küflü peynir, kaşar peyniri ve çubuk tulum peynirinden oluşan bir peynir karışımı ile dolduruluyor, içi ve dışı tereyağı ile yağlanan bu pide tekrardan meşe odunları ile yakılan taş fırına sürülüyor. Peynirlerimiz kıvama gelince çıkarılıp servis ediliyor. Yanına isteyeceğiniz bir çay ile de keyfinize keyif katıyor. Çeşit olarak peynirli, pastırmalı ve son olarak atom adını verdikleri peynirli pastırmalı yağ somunları işletmede mevcut. 

Pideci dükkanını açan ve ismini veren Hasan Şendağlı’dan bayrağı artık oğlu devralmış ve aynı özveriyle baba mesleğini icra ediyor ve asla lezzetten ödün vermiyor. Çok uzun yıllar bu lezzetin varolması dileğiyle esen kalın.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Mmb
 2 Mart 2019 Cumartesi 19:13
İlk fırsatta gidip deneyeceğim Alparslan bey,incelemeniz için teşekkürler :)
 Süreyya Akın
 2 Mart 2019 Cumartesi 14:47
En kısa zamanda gitmek istiyorum.??
 Süreyya Akın
 26 Şubat 2019 Salı 09:52
Alparslan bey harikasiniz??
 ayse g
 26 Şubat 2019 Salı 00:49
süper ??
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler