MENÜ
İstanbul
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Garaj55
Zeynep Buğlem Aydın / Mekan Yazarı
YAZARLAR
25 Şubat 2019 Pazartesi

Garaj55

Merhabalar Favori Lezzetler okurları. Favori Lezzertler Ankara yazarı Zeynep Buğlem Aydın olarak bu haftaki incelememizi Ankara’nın önemli markalarından biri haline gelen Garaj55’te yapıyoruz. İlk şubesini 1 yıl kadar önce Konya Yolu üzerinde bir benzinlik içerisinde faaliyete geçiren Garaj55 bugünlerde ikinci şubesini ODTÜ Teknokent Ek-binasında açmış bulunmakta.

Burgerlerine klasik araba isimlerini veren Garaj55 özellikle motor ve araba tutkunlarına hitap eden iç dizaynı ile dikkatleri kısa sürede üzerine çekmeyi başardı. Ayrıca işletmemiz burgerleri ile de fazlasıyla başarılı. Başarının sırrı ise burgeri oluşturan her malzemeyi titizlikle seçiyor olmaları. Burger ekmeklerini sırf bu iş için açtıkları tesiste kendileri bizzat üretiyorlar. Özellikle siyah ekmekleri İspanya’dan özel olarak ithal edilen mürekkep balığı sıvısından rengini alıyor. Et ürünlerini Ankara’nın seçkin kasaplarından olan Et Keyfi’inden temin ediyorlar. Köfteleri dana kaburga etinden hazırlanıyor.

Sosisli sandviçler 110 gramlık %100 dana sosisten yapılıyor. Sosis için özel bir üretim tesisiyle anlaşılmış ve bu sosisler Türkiye’de sadece Garaj55’e özel üretiliyor. Susamlı hotdog ekmekleri işletmedeki her ekmek gibi kendi üretimleri. Tadıma geçtiğimiz zaman gördük ki önümüze gelen ekmek yumuşacık ve kesinlikle köftenin tadının önüne geçmiyordu. Köfteler sulu sulu pişirilmiş, kurutulmamıştı.

Burger ve hotdoglarında big sos adını verdikleri ama içerikleri hakkında ser verip sır vermedikleri sosun cheddar peyniri ve etlerle uyumu kusursuzdu. Bütün bu etmenler biraraya gelince başarının tesadüf olmadığını anlamış oluyorsunuz. Başka bir hususa gelecek olursak tüm ürünler sınırsız sos ve içecek ile servis ediliyor bu da daha ekonomik menülerin ortaya çıkmasına yol açıyor. Farklı bir burger deneyimi yaşamak isteyen siz lezzet dostlarına Garaj55’i gönül rahatlığıyla önerebiliriz. Sevgiyle kalın.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ahmet Talas
 27 Şubat 2019 Çarşamba 03:46
Nitelikli bi değerlendirme olmuş teknokente açıldığını bilmiyodum umarım aynı lezzeti yakalarlar orada da
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler