MENÜ
İstanbul 10°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Fener'in gözdesi: Salaş Barınak Balık
Noyan Tulu / Mekan Yazarı
YAZARLAR
17 Ekim 2018 Çarşamba

Fener'in gözdesi: Salaş Barınak Balık


Fenerin oturduğu kayanın hemen altında, iç limana iner inmez balıkçı barınaklarında adı kendini tanımlayan bir lokanta var: Salaş Barınak Balık. 2000’li yılların başında açılan mekanı son beş altı yıldır, uzun yıllar kooperatifçilik yaptıktan sonra yeme-içme sektörüne geçiş yapan Mustafa Lami Senyücel işletiyormuş.

Barınak Balık’ın manzarası tek başına mekana gitme nedeni olabilir ama mezeleri lezzetli, deniz ürünleri ve balıkları da çok taze. Patlıcan ezme,  pancar ve mevsim yeşillikleri salataları, mısır ekmeği, yoğurtlu semizotu, kaya koruğu turşusu, tam yağlı Ezine koyun peyniri, söğüş karides, kalamar tava ve hamsi ızgara çok başarılıydı. Ardından gelen kalkan tava da öyle. Kalamar tava için özel bir not düşmeliyim, bugüne dek yediklerim arasında en iyiler arasına girer.

Tam bir salaş deniz kıyısı balıkçısından beklediğim gibi her şey basit ve yalın hazırlanmış. Üç ayrı bölümden oluşan, ortada bir şöminenin olduğu mekan ister baş başa, ister arkadaşlarla, ister çoluk çocuk gidin rahat edebileceğiniz gibi düzenlenmiş. Özellikle belirtmeliyim, tuvaletleri son derece temiz ve hijyen kurallarına uygun sistem kullanılmış.

Rumelifeneri köyü tümden değişime uğramadan, balıkçı barınağının otantik hali kaybolmadan gidin görün, çevreyi dolaşın, keyifli bir hafta sonu geçirin derim. Hafta arası salı akşamları da fasıl varmış. İçki dahil ortalama 75 lira civarı hesap ödeniyor. Köye Taksim ve Hacıosman’dan İETT otobüs seferleri de var..

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler