MENÜ
İstanbul 21°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Döner severler Kebapcı Canbolat'ta buluşuyor...
Cahit Can Erdemir / Mekan Yazarı
YAZARLAR
16 Şubat 2019 Cumartesi

Döner severler Kebapcı Canbolat'ta buluşuyor...

Evet yine bir Ankara’lı olarak mevzumuz hassas karnımız olan döner. 
Öncelikle burası @kebapcicanbolat lezzeti bir yana benim için manevi olarak da yeri ayrı. Mezun olduğum Aydınlıkevler lisesinin tam karşısında olmasından mütevellit bir 4 sene boyunca buradan sıkça beslendim.
Ürüne gelirsek hiçbir değişiklik yok hala aynı lezzet. Hala aynı saatte başlayıp, aynı saatte bitiriyorlar döneri. Süt Dana’nın butunu kullanıyorlar. Soğan suyu, süt ve tuzla 2 gün bekletip meşe kömüründe pişirip bizlere sunuyorlar. Kuyruk yağı zaten malum. Meşe kömüründe pişmesi oldukça maheret isteyen birşey. Etle ilgilenilmezse kuruma riski çok yüksek. Ama o işi çok iyi kıvırmışlar. Et sulu kalıyor. İçerisinde kuzu eti katmamalarına rağmen beğendiğim nadir dönerlerden ayrıca. 
Esnaflıklarına da ayrı bi parantez açmak gerek. 1981’den yana hizmet veren bu işletme müşterileri kastederek ‘onlar olmazsa biz de olmazdık abi’ düsturuyla 40 yıla yakın zamandır hizmet veriyorlar. Hep bi güleryüz, hiç aman of kelimesi çıkmaz ağızlarından.

O yoğunlukta bile herkesin çayını çorbasını sorar, müşterilere kalkarken çam sakızı çoban armağanı hediyelerini verirler. 
Yazımızın sonuna doğru gelirken şubeleşme olaylarından bahsettik ve şükür ederek buranın kendilerine yettiği ve şube düşünmediklerini ilettiler. Döner porsiyonu: 25 TL. Kredi kartı geçiyor. Ekmek, lavaş yahut gobitle servis ediliyor. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Seydi durak
 17 Şubat 2019 Pazar 00:02
Efsane mekan harbiden. Esnaflıkları yeter????
 Javer
 17 Şubat 2019 Pazar 00:01
O kadar güzel anlatmışsınız ki ayrıca sizin yorumlarınız , çok doğru hangi mekana gittiysem çok memnun kaldım . Takipteyim
 HaldunTüzel
 16 Şubat 2019 Cumartesi 23:50
Türkiyenin her tarafına nam salmış bir Ankara döneri efsanesi vardır. Oralarda olup tatmayı çok arzu ederdim..
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler