MENÜ
İstanbul 15°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Çiçek Tadında Harikalar Diyarı Gibi Bir Mekan  F’roses Floral Cafe / Arnavutköy
Sera Yıldız / Mekan Yazarı
YAZARLAR
13 Mart 2019 Çarşamba

Çiçek Tadında Harikalar Diyarı Gibi Bir Mekan F’roses Floral Cafe / Arnavutköy

Küçükken en sevdiğiniz masal hangisiydi? Ben hep kendimi Alice olarak hayal eder, harikalar diyarını elbet bir gün keşfedeceğimi düşünürdüm. Büyüdüm, ama hayallerim hiç değişmedi benim. Bu süreçte, harikalar diyarının insanın karşısına sadece bir kere değil, istediği her zaman çıkabileceğini öğrendim.

Nam-ı diğer çiçek temalı cafeler olan floral cafeler şu sıralar çok popüler. Ben de uzun zamandır gitmeyi çok istediğim F’roses için çok güzel duyumlar almıştım. Cumartesi günü de havanın güzelliğini fırsat bilip hemen Arnavutköy yokuşundan aşağı saldım kendimi.

Daha içeriye girmeden yüzümde oluşan gülümseme, mekanın tahmin ettiğimden de küçük olduğunu görünce biraz düşmedi değil ancak sabah saatlerinde gittiğim için çok sıra beklememe gerek kalmadan içerideki en güzel masayı kaptım. Öğleden sonra gitmek pek akıl karı olmayabilir.

Öncelikle söylemem gerekiyor ki, çalışanları inanılmaz tatlı insanlar. Mekanın neresinde nasıl fotoğraf çekilebileceğinizden, menüde hangi içecek veya tatlı popüler, ne kadar sıra beklemeniz gerekiyor, bir şeye ihtiyacınız var mı sürekli iletişim halindeler. Bu durum hiç de rahatsız edici değil, aksine kendinizi değerli hissetmenizi sağlayan bir durum bence.

Ben gitmeden önce çiçeklerin canlı olduğunu ve mis gibi kokusunu hayal edip, her gün onca çiçeğe ne oluyor diye merak etmiştim. Ancak ilk iş elimi duvara atınca yapma olduğunu görüp biraz heyecanım söndü ama tabi ki böyle bir katliam için çiçek tarlaları bile yetmez diyerek kendimi avuttum.

https://www.instagram.com/p/Bu3Wbz3BONo/

Gelelim deneme fırsatı bulduklarıma. Fiyat/miktar dengesi çok iyi diyemeyeceğim. Çünkü küçücük bir frambuaz dolgulu makaron pastanın 35tl gibi bir fiyatı var. Tadı nasıl mı? Bayıldım! ama ikinci defa yer miyim bilemiyorum. Ayrıca Rose Latte gül aromasını sevenler için içimi hafif ve oldukça keyif verici. Klasik Türk Kahvesi yanında da su vermemelerinin nedenini hala anlamış değilim ki fiyatı da 14tl iken bu durum pek hoş olmuyor. Farklı bir alternatif olarak ise toz pembe rengini pancardan alan Pancarlı Latte denenebilir. Tuzlu olarak ise Kiche tercih edilebilir.

Aman dikkat, cafe kısmı Pazartesi günleri kapalı. Diğer günler ise 09:00 – 20:00 arası hizmet veriyor.

İletişim için;

Açık Adres : Bebek Arnavutköy Caddesi No:26 Arnavutköy İstanbul

Telefon : 0 212 257 06 05 / 0 533 151 90 45

Mail : info@froses.com.tr

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Simay
 29 Mart 2019 Cuma 21:08
Ben de çok duydum buranın ismini. En kısa zamanda keşfetmek istiyorum :)
 Simay
 29 Mart 2019 Cuma 21:08
Ben de çok duydum buranın ismini. En kısa zamanda keşfetmek istiyorum :)
 Heather Erguvanli
 24 Mart 2019 Pazar 15:35
Çok net ve okuması zevkli bir yazı. So proud of you ??
 Ihsan ozcan
 24 Mart 2019 Pazar 13:12
Harika efsunlu kelimeler ile dolu siir gibi bir anlatim.
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler