MENÜ
İstanbul
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
7 Mutfak
Özgür Elibol / Mekan Yazarı
YAZARLAR
30 Ekim 2018 Salı

7 Mutfak

Mardinli bir aileden gelen Didem Ateş hanımın mekânını, Bestekâr sokak ile Kennedy caddesinin kesiştiği noktadaki Opet benzinliğinin alanında bulabilirsiniz. Türkiye’nin 7 farklı bölgesinin yemeklerini sundukları için mekâna da 7Mutfak ismini uygun görmüşler. Hatta farklı günlerde farklı yörelerin yemeklerini sunmayı hedefliyorlar. Bence harika, Türkiye’nin her zaman farklı lezzetlerini tatmaya bayılırım. Takip etmek isteyenler için, instagram adı @7mutfak. 


 Yemeklerin tamamını Didem hanım kendisi yapıyor. Hakan bey sunum ve paket servislerinde yardımcı oluyor. Zeytinyağlılar, günlük çıkan sulu yemek menüsü, unlu ve unsuz ürünler ve tatlılar. Hepsi taze ve lezzetli olduğu gibi fiyatlar da çok uygun. 

Bu butik lezzet mekanının ünü yayılmış, öğle yemeği menüleri saat 3’den önce bitiyor. O nedenle bende erkenden geldim mekâna. Her gün, mekânda yenmek üzere 35 kişilik çıkıyor sulu yemek. Dışarıya servisleri de var. 


 Dışardan bakıldığında şirinliği ile dikkat çeken mekâna girdiğinizde ilk olarak duvardaki tabaklara gözünüz takılıyor. Didem hanımın tek tek seçtiği ve astığı tabaklar. Tezgâhın başından sonuna kadar iştah açıcı ürünler gözünüzü alıyor. Mekânın içi küçük ama büyük pencereler sayesinde gayet ferah. Boğucu ya da  karanlık değil, kesinlikle. Mekânın içi adeta minnak bir butik havasında. 4 adet şirin mi şirin masası var, ama mahalle sakinleri de keşfetmiş, artık sulu yemekleri evlerine doğrudan alıp gidiyorlar. Paket servisini ekip kendisi yapıyor. Belli şirketlere de yemek sağlıyorlar. 


 Didem hanım 7Mutfak’ı açarken çeşitli zorluklarla karşılaşmış. Ama sonunda kadın işletmecinin gücü diye tabir ettiğim azimle mekânı bugüne kadar getirmiş. Bu arada mekanın açılış tarihi 2018 Mayıs. 

Günlük zeytinyağlılar 5 çeşit. Salçalı ve yoğurtlu, yaprak sarmalı ve dolmalı, beyaz ve renkli olmak üzere çeşitli mezeler raflarda yerini almış. Mezelerde zeytinyağı konusuna gelince, Didem hanım hemen kaliteli zeytinyağını gösteriyor. Bu konuda kendisine çok soru gelmiş. Tatlılarında gerçek tereyağı kullanıyor. Tüm ürünler sağlıklı malzemelerden yapılıyor. Amacı, gelen müşterilerinin aldıkları ürünleri evlerinde yapmışçasına rahat olmaları. Ben çok beğendim. 

Genel olarak fiyatlar şu şekilde: 

Zeytin yağlı sarma: 200 gr – 9TL

Dolma Adedi: 4TL

5 çeşit Zeytinyağlı Tabağı: 19TL

Kurabiyeler: 4TL

Filtre Kahve: 6TL

Sulu Yemek Menüsü: 24TL

En kısa zamanda öğlen vakit bulduğumda tekrar ziyaret edeceğim bir mekân.


Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Gurme
 31 Ekim 2018 Çarşamba 22:15
Bende gittim yedim ve enfesdi ozellikle ilgi alaka duzeyi ust seviye tebrikler
 Ahmet
 31 Ekim 2018 Çarşamba 11:28
Guzel mekanlar ve lezzetler icin takibinizdeyim. Teskler
 Dilek Ekşi
 31 Ekim 2018 Çarşamba 11:05
Güzel bir tanıtım yazısı olmuş emeğinize sağlık
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler