MENÜ
İstanbul 15°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
2. Uluslararası Aşçılık ve Pastacılık Kampı Gastro İncirliova
Ayşegül Binici / Lezzet Gezgini
YAZARLAR
10 Eylül 2018 Pazartesi
Player yükleniyor...

2. Uluslararası Aşçılık ve Pastacılık Kampı Gastro İncirliova

Bu yıl Aydın’ın ilçesi İncirliova'da ikincisi düzenlenen Gastro İncirliova Ulusal Aşçılık ve Pastacılık kampı birbirinden özel görüntülere sahne oldu. Katsan Gıda'nın Ana Sponsorluğunda düzenlenen kamp İncirliova Belediyesi'nin de katkılarıyla Gastronomi Derneği Başkanı ve aynı zamanda Davutlar Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Dr. Emrah Köksal SEZGİN önderliğinde tam bir gastronomi şölenine dönüştü.

Bu yıl ilk defa hem pastacılık hem de aşçılık dallarında yarışmaların da yapıldığı eğitim kampında 100’den fazla kursiyer'e eğitim verildi. Aşçılık yarışmalarının Uluslararası bazda yapıldığını ileten Sezgin yarışmalara ise Kanada, Filistin, İsrail, Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya’dan da katılımcılar olduğunu söyledi. Pastacılık yarışmalarının sadece Ulusal bazda gerçekleştirildiği ileten Sezgin bu yıl yarışmalarda madalya haricinde para ödülleri de dağıtılacağını iletti.

Kampta kursiyerler Türkiye'nin önce gelen Aşçıları’ndan ve Pasta Şefleri'nden eğitim alma imkânı bulurken bir taraftan da onların ellerinden hazırlanan yemekleri tatma imkanı buldular. Tam bir gastronomi şöleninin yaşandığı kampta kursiyerler ve şefler Park İncirliova'da doğayla başbaşa çadır kampı yapmış oldular. Yoğun kamp programı dışında kursiyerler ve şefler gece geç saatlere kadar eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Favori Lezzetler yazarı Ayşegül Binici'nin izlediği kampta yine Şeflerimizden Ömer Afacan, Emrah Fandaklı ve bloggerlarımızdan Meltem Kaya da katılımcılar arasındaydı.

Türkiye'de bir ilk olarak gerçekleştirilen organizasyonda Gastronomi Derneği her yıl yenilikler ve süprizlerle karşımıza çıkacak anlaşılan...

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 #birgulunlezzetleri
 10 Eylül 2018 Pazartesi 10:52
Güzel bir organizasyon olmuş
Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler