MENÜ
İstanbul 14°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Tuğba Dere Bolat / Lezzet Gezgini
YAZARLAR
27 Ekim 2017 Cuma

"Tutkunun Şehri Artvin"

Artvin Tanıtım Günleri İstanbul’daki Artvinlileri, memleket hasreti çekenleri ve Artvin kültürüne ilgi duyanları bir araya getirdi. Mutfağından, folkloruna kadar Artvin’i İstanbul’a taşıyan etkinlik 29 Ekime kadar devam edecek.

Artvin, siyasetçileri, sanatçıları, akademisyenleri, sporcuları, iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve halkın desteğiyle gerçekleşen Artvin Tanıtım Günleri’nde camileri, kiliseleri, kemer köprüleri, kaleleri, barajları, gölleri ve doğal güzellikleriyle bölgede yaşamış bütün uygarlıkların izlerini taşıyan Artvin, İstanbul’da canlandırıldı.

Türkiye’nin hemen her şehrinde olduğu gibi Artvin ilinin de kendine has yöresel lezzetleri bulunmaktadır. Sebze yemeğinden et yemeğine, salata çeşitlerinden tatlılarına kadar Artvin, kendini diğer şehirlerden ayırmaktadır. Karadeniz Bölgesinde bulunan Artvin ili, bulunduğu coğrafi şartlar itibariyle zengin bir mutfak kültürüne sahiptir.

Artvin iline özgü birçok meşhur yemek, içecek, hamur işi ve tatlılar vardır. Ama Artvin denince akla ilk gelen yöresel lezzetler beyaz patates, bal, laz böreği, şilav.

Yöreye özgü, bal, tatlı ve peynir çeşitleri ve cağ kebabının yanı sıra el işi ürünlerin yer aldığı tanıtım günlerinini siz de mutlaka görün, yaşayın.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler