MENÜ
İstanbul 16°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
''Burası Herkesin Yeri Bizim Değil!..''
Aylin Doğaner Mekan Yazarı
YAZARLAR
13 Nisan 2019 Cumartesi

''Burası Herkesin Yeri Bizim Değil!..''

 

Ankara Kalesi giriş kapısının hemen 50 metre ilerisinde yer alan mekan, konumu ve tarihi güzellikleriyle Ankara'nın nefes alan değerleriyle bir arada.Böylesi güzel bir mekanın sahibi İbrahim ve oğlu Emin TERZİOĞLU beyefendilerin burası için harcadığı emek kendini gösteriyor.Virane bir halde olan bir binayı yaşanır hale getirmişler.1 sene içinde yanlarındaki binayı da restore edip iki binayi birleştirip güzelliklerle dolu bir mekan oluşturmuşlar.

Kapıdan içeriğe girdiğiniz an sizi tarihin sayfalarında gezdiren bir atmosfer karşılamakta.Giriş katı antika eşyaların bulunduğu ve satışının yapıldığı kat.Sihirli bir atmosferden ayrılıp merdivenlerden yavaş yavaş  çıkarak galeri katına geliyorsunuz.Burasi her ay yeni bir sergiye kucak açan bir galeri bölümü yer alıyor.2021 yılına kadar rezervasyonları şimdiden dolmuş durumda.Çok güzel sergiler sizi beklemekte.Üst kat ise manzarası , tarihi bir kütüphanesi ile sizi kafeteryası karşılamakta. Çok fazla alternatif yerine sade ama lezzetli ev yapımı ürünlerle hizmet vermekteler.Fiyat aralıkları gayet iyi.Rezervasyonla gitmenizi tavsiye ediyorum.Oldukça popüler bir mekan.

BBC belgesel kanalının Ankara'da yer alan  çekimleri burada yapılmış ve çeşitli dizilerin çekim mekanı olarak da kullanılmakta. Ulaşımı kolay ve arkadaşlarınızla güzel bir sohbet yeri arayıp tarihte gezintiyi de buna eklemek istiyorsanız buraya uğramanızı şiddetle tavsiye ederim.

İbrahim Bey'in deyişiyle "Burası herkesin yeri bizim değil!"

ADRES:
Kale Mah. At Pazarı Sok.No:24 Altındağ/ANKARA
TEL: 0312 310 64 53

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler