MENÜ
İstanbul 14°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Siz hiç Közde Yaprak Döner Yediniz mi....
Favori Mekanlar
5 Ekim 2019 Cumartesi 18:09

Siz hiç Közde Yaprak Döner Yediniz mi....

Döner binbir çeşit yemeğin yer aldığı harika Türk mutfağımızın  şüphesiz en özel lezzetlerinden biri .    

Köz ateşinde döne döne pişen yaprak döner tandırda pişen incecik lavaşla birleşince tadına doyum olmuyor. Peki bu enfes lezzetin közde pişmiş halini daha önce hiç tatdınız mı

    Üsküdar Bulgurlu’da hizmet veren Mekan Közde Döner adından anlaşılacağı üzere döneri közde pişiriyor ve bu lezzete farklı bir yorum katıyor. Ünlü gurmelerin de lezzet testi ile onayladığı yaprak közde döner bir hayli seviliyor.
    Balıkesir yöresinin, 18 ayını doldurmamış özel besi danalarından islami usullere göre kesilerek elde edilen tranç etlerinden hazırlanan yaprak döner Mekan ustalarına ait özel sos ile iki gün marine edilir. Köz ateşinin karşına çıkacağı zaman kuzu döş eti ile yağlandırılırak şişe takılarak hazırlanır ve enfes tadı ile damakta dağılan yaprak közde döner ortaya çıkar.

    Közde yaprak döner;  tandır lavaşı ile porsiyon döner, pilav üstü döner, enfes İskender sosu ve tereyağı ile İskender, ister mekan beyti, isterseniz de dürüm döner, tombik döner, baget ekmek yada klasik damak tadı olan yarım ekmek döner olarak servis edilmekte. Her biri bağımlısı olacağınız harika lezzetler….

    Kemik suyundan çorbaları, döner etinden içli köftesi, Hatay’dan gelen özel künefe peyniri ile yapılan künefesi, bol antep fıstıklı ve tereyağlı havuç dilimi baklavası, bol fındıklı fırın sütlacı ve sütle  şerbetlendirilmiş peynir tatlısı olan kemalpaşa tatlısı yaprak közde döner lezzetine eşlik ediyor.

 

 

 

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler