MENÜ
İstanbul 14°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sanatı lezzetinde saklı Ye Döner!
Favori Lezzetler
6 Ekim 2019 Pazar 10:36

Sanatı lezzetinde saklı Ye Döner!

“Mesele sadece yemek yapmak değil, yaptığın yemeği sanata döndürmektir. Ye Döner’in sanatı ise lezzetinde saklı” sözleriyle işletiliyor İzmir, Bayraklı’daki Ye Döner…

Uzun yıllar boyunca hayvancılık ile uğraşan Konca ailesinin genç girişimcisi ve en küçük oğlu olan Barış Konca tarafından kurulan Ye Döner, aileden gelen et tecrübesinin enfes bir dönere çevrilerek misafirlere sunulduğu lezzet noktası olarak adlandırılabilir.

Diyet yapanlar unutulmamış

İzmir, Bayraklı’da yer alan Ye Döner’de, dönerin çeşit çeşit hali lezzet tutkunları ile buluşuyor. Et dönerler %100 yerli dana ve kuzu etinden hazırlanıyor. Taptaze sarılan ve pişmeye başlayan et dönerden ise pilav üstü, pita ekmek arası, jumbo döner, dürüm döner, yaprak döner, İskender ve beyti sarma yapılıyor. Ye Döner’de hafif beslenmek isteyenler de unutulmuyor, mevsim salata üzerine et döner konarak hazırlanan diyet menü sunuluyor.

İşletmenin sahibi Barış Konca ise Ye Döner’in lezzetinin kullanılan kaliteli malzeme kadar ustaların maharetli elleri olduğunun altını çiziyor ve şunları söylüyor: “Lezzetlerimiz emin ellerden... Elleriyle çalışan insan işçidir. Elleri ve kafasıyla çalışan insan ustadır. Elleri, kafası ve yüreği ile çalışan insan sanatkârdır...”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler