MENÜ
İstanbul 23°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Peçenek tek seçenek!
Favori Mekanlar
2 Nisan 2019 Salı 22:10

Peçenek tek seçenek!

Ankara’nın en eski dönercilerinden olan Peçenek, kendini sloganıyla çok güzel anlatıyor; “Peçenek, tek seçenek!”

1977 yılından bu yana Ankara’daki lezzet severlere enfes dönerlerini sunan Peçenek Döner, İskitler’de sanayi bölgesi içerisindeki merkez şubesinden sonra ikinci restoranını geçtiğimiz yıl Çankaya Balgat’ta açtı. Balgat’taki şube 270 kişi kapasiteli olmasına rağmen rağbet o kadar fazla ki önünde oluşan kuyruklara engel olamıyor. 


Önünde oluşan upuzun kuyruklardan da anlayabileceğiniz gibi eski olduğu kadar ünlü de aynı zamanda.  Peçenek,  gurmelerin ‘gidilmesi gereken favori mekanlar’ listelerine de girmiş durumda. Hatta Ankara’nın en iyi 3 dönercisinden biri olarak anılıyor. İnternette kısa bir araştırma yaptığınızda pek çok gezginin Peçenek Döner’e gitmenizi tavsiye ettiğini göreceksiniz. 

Lezzeti etinde gizli…

Balgat’taki şubenin işletmecisi Kazım Tahir Peçenek, dönerin hazırlanışı, kalitesi ve sunumu hakkında şunları söylüyor: “Etlerimiz Kızılcahamam’dan geliyor. Kaliteli etlerimizi veteriner hekim ve gıda mühendisleri kontrolü altında işliyoruz, hijyen kurallarına maksimum özen gösteriyoruz.

Şubemizde günde yaklaşık 300 kilogram döner takıyoruz.  Dönerimize lezzet katan unsurlardan biri de sıcak lavaş... Dönerle beraber hazırlanan ve odun ateşinde pişen lavaşlara mevsim salatası veya çoban salata ile sumaklı soğan eşlik ediyor.”


Yüzde yüz dana etiyle hazırlanan dönerin yanı sıra Peçenek’te pideler de çok meşhur. Kuşbaşılı, kıymalı, kaşarlı, sucuklu ve karışık pide çeşitleri en az döner kadar leziz. Yemek sonrası cevizli tel kadayıf ise yemeği sonlan-dırmanın en leziz hali oluyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler