MENÜ
İstanbul
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Nefes’ almak isteyenlerin yeni adresi
Favori Oteller
25 Temmuz 2019 Perşembe 21:21

Nefes’ almak isteyenlerin yeni adresi

Kırklareli Vize’de Istranca Ormanları’nın eteğinde kurulu Nefes Mekan, 16 Temmuz’da kapılarını açmaya hazırlanıyor.

8 dönümlük arazi üzerine kurulu doğallık ve konforu bir arada yaşamak isteyenlerin ilk tercihi olmaya aday Nefes Mekan’da her bir oda ayrı bir ev olarak tasarlanmış. Ziyaretçilerine doğa ile baş başa, konforlu, huzurlu ve keyifli seçenekler sunan butik otelde isteyenler havuz keyfi yapacak isteyenler de longoz ormanlarının keyfini çıkarabiliyor.

“Doğa ev sahibi, biz misafiriz” yaklaşımı ile tasarlanan Nefes Mekan’ın mutfağı ise Nefes Tarla’dan gelen doğal ürünlerle mevsimine göre hazırlanan menülerle eşsiz lezzetler de sunacak…

Birçok beyaz yakalının aklının bir köşesinde vardır, işten ayrılıp güneyde bir kafe açmak ya da doğayla baş başa olabileceği bir yere taşınmak. Bu hayal, maalesef hayat koşulları bazen de tercihler nedeniyle çoğu zaman mümkün olmuyor. Ancak bu, doğayla içiçe bir tatil yapmaya, kısa ya da uzun bir mola vermeye engel değil.

İstanbul’dan çok da uzaklaşmadan, Şile, Ağva gibi günü birlik gidilen yerlerin kalabalığına karışmadan ‘nefes’ alabileceğiniz yeni bir adres var artık. Istranca Ormanları’na sırtını dayayan Nefes Mekan…

Nefes Mekan, Kırklareli’nin Vize ilçesinde Istranca Ormanları ile çevrili, sekiz dönu?mlük bir alan üzerine kurulu.

Odalar, restoran, havuz, dinlenme ve eğlenme köşelerinden oluşan Nefes Mekan, hem doğal hayatı hem de konforu bir arada barındırmayı kusursuz bir şekilde başarmış bir mimari tasarıma sahip. “Konfor vaat ederken doğadan uzaklaşmamak, doğaya davet ederken konfora dalıp doğal olanı zedelememek ince çizgimiz” diyen Nefes Mekan, bu nedenle otel odası mantığının dışına çıkarak her bir odayı terası olan müstakil bir ev formunda tasarlanmış.

Ahşap malzemenin ağırlıklı olduğu evler, 5 yıldızlı otellerde bile olmayan özellikte yatakları, her biri özenle seçilmiş eşyaları ve banyosuyla dikkatleri çekiyor. Her bir evin ayrı bir manzaraya sahip olduğu Nefes Mekan’daki tüm malzemeler “Doğa ev sahibi, biz misafiriz” yaklaşımı ile seçilerek misafirlerinin kullanımına sunuluyor.

Restorandaki ürünlerin çoğu ‘Nefes Tarla’dan geliyor

Nefes Mekan’ı farklı kılan bir başka özelliği ise mutfağı…. Profesyonel bir şefin yönetimindeki mutfak ekibi, yöresel ürünlerle evrenseli buluşturuyor. Nefes Mekan’ın üç dönümü özel bir tarlaya dönüştürülmüş durumda ve yaklaşık bir yıldır bu tarlarda ürünler işleniyor. Mevsimine göre hazırlanan menülerde kullanılan tüm sebze ve meyveler Nefes Tarla’da yetiştiriliyor. Bu özel mutfakta ıhlamur ve papatya reçeli gibi farklı lezzetleri tatmak mümkün.

Çevreyi keşfetmek isteyenlere için sayısız seçenek var

Nefes Mekan, Trakya Bölgesi’nin tüm güzelliğini bir arada sunan lokasyonu nedeniyle ziyaretçileri için sayısız seçenek de sunuyor. Istranca Ormanı’na sırtını dayayan Nefes Mekan’da orman gezisi yapıp Aya Nikola Manastırı, Cehennem Şelâleleri, Panayır İskelesi, Dupnisa Mağarası gibi yerleri ziyaret etmek mümkün. “Ayaklarımı uzatıp dinlenmek istiyorum” diyenler için ise keyifli bir havuz zevkinin yanı sıra geniş bir kütüphane ve dinlenme mekanları gibi seçenekler de var.

Ziyaretçilerine özgür bir ortam sunan Nefes Mekan, konuklarından gelen istekler doğrultusunda temalı mu?zik geceleri, bu?yu?klere özel oyunlar ve profesyonel koçlar eşliğinde çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

16 Temmuz’da kapılarını açmaya hazırlanan Nefes Mekan, huzurlu bir hafta sonu ya da uzun bir tatil için her türlü seçeneğin olduğu, huzur, kalite ve keyfi bir arada yaşamak isteyenlerin tercihi olmaya aday.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler