MENÜ
İstanbul 16°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Mantı Diyarı sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en iyisi
Favori Mekanlar
2 Mart 2019 Cumartesi 16:33

Mantı Diyarı sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en iyisi

Avrupa ve hatta tüm dünyada Üstün Lezzet Ödülü kazanan ilk ve tek mantı markası olan Mantı Diyarı, lezzet yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor

Eskişehir’deki Mantı Diyarı’nın serüveni 2012 yılında küçük bir dükkanda başladı. Şimdilerde ise 300 metrekarelik bir restoranda 13 kişilik personeliyle lezzet tutkunlarıyla buluşmaya devam eden Mantı Diyarı’nı rakiplerinden ayıran pek çok özellik var. Bunlardan ilki ise restoranın Üstün Lezzet Ödüllü ilk ve tek mantıcı olması. Mantı Diyarı, Avrupa'nın en prestijli lezzet ödülünü veren iTQi de 140 gurmenin ve dünyanın en iyi aşçılarının değerlendirmesi sonucu geçtiğimiz yıl Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü. 

10 çeşit mantı yapıyorlar!

Öte yandan restoranda kullanılan tüm ürünler doğal; tereyağı Trabzon’dan, sarımsak Kastamonu Taşköprü’den, baharatlar Gaziantep’ten… Mantı Diyarı, menüsünde birkaçı da kendi icatları olan toplam 10 farklı mantı çeşidi sunuyor. Mantıların hepsi de el açması ve günlük olarak hazırlanıyor. Mantının yanı sıra yaprak sarması, şebit yağlama ve sucuk içi çeşitleri de menüde yerini almış durumda.

Tüm lezzetler birbirinden güzel ama biz Mantı Diyarı’nın sahibi Levent Gültekin’e kendi favori lezzetlerini sorduk. Gültekin’in cevabı ise “Ayrım yapmam mümkün değil ama yine de en sevdiklerimi söylemem gerekiyorsa tepsi mantısı, şebit yağlama ve Çıtır Firuze derim” oldu.

Mantı Diyarı hakkında hedefledikleri her şeye ulaştıklarının da altını çizen Gültekin, şimdiki hedeflerinin ise lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

Adres: Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No: 78 /B Tepebaşı 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler