MENÜ
İstanbul 18°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kuveyt’te Türkiye Haftası 28-30 Nisan’da gerçekleşiyor...
Etkinlik
13 Ocak 2019 Pazar 23:07

Kuveyt’te Türkiye Haftası 28-30 Nisan’da gerçekleşiyor...

Kuveyt dinarındaki aşırı değerlenme sonrasında yeni pazar arayışında olan Türk firmalarını Kuveyt’e çıkarma yapıyor.

Kuveyt’li Kadın Devlet Bakanı Sayın Mariam Eqeal’in açılış konuşmasıyla başlayacak ve Kuveyt Hükümetinin desteği ile gerçekleşecek Türkiye Ticaret Fuarı ünlü Marzouq ail şirketler grubuna bağlı Nouf Fuarcılık ve Türkiye ortağı Sante Marketing & Event tarafından yapılıyor. Türkiye’den de Bakan katılımın beklendiği Fuar Kuveyt’e olan ihracaatımızın artırılması başta olmak üzere kültürel ilişkilerin de geliştirilmesi üzerine tasarlanıyor. “Grand Turkey Show in Kuwait“ başlığı ile ilan edilen fuarın mottosu bir çağrı olarak “Kuveyt değişiyor, Siz de değişimin bir parçası olun, Büyük Fırsatların kapısından içeri girin“ şeklinde  yer alıyor.. Panellerden en özel olanı Türk – Kuveyt Woman Forum olacak ve foruma Kuveyt tarafından Sayın Mariam Equal’ın yanısıra Kuveyt’in önde gelen kadın yöneticileri katılacaklar.

Kuveyt’te Türkiye Fuarı için 8 sektörden 100 kadar firma katılımı olacak ve paneller ile başlayacak programımız fuarla devam ederken diğer bölümlerde Ticaret heyetleri Kuveyt’li yatırımcılarla birebir görüşmeler gerçekleştirecekler. Fuar bölümündeki 70 stantta Evlilik , Çeyiz, Bebe ve Çocuk, Tekstil, Mücevherat, Gıda ve Gıda Teknolojileri, Kozmetik, Güzellik, Estetik, ve Saç Ekimi, Medikal, İlaç, OTC ve Sağlık, Ev Tekstili, Halı ve Yer Döşemeleri,  Hazır Giyim ve AyakkabıI, Gayrimenkul, Turizm ürünleri sergilenecek ve satılacak olup; Kuveyt’li ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılacakları bekleniyor. Ayrıca, İklimlendirme, İnşaat,  Akıllı Şehirler, Makina, Otomasyon, Kimya, Mobilya sektörlerinden buradan gidecek ticaret heyetleri panel ve ikili görüşmelerle yenı fırsat ve müşterilere görüşmeler yapacaklar.

Fuara 100 Türk firması, 300 kuveyt’li firma ve 5,000 ziyaretçi bekleniyor. Kuveyt “Yeni Kuveyt“ projesi kapsamında 150 Milyar USD yatırım planlıyor. 1 Kuveyt Dinarının yaklaşık 18 TL / 3.30 USD olması İhracaat yapmak isteyenler için büyük ve göz kamaştırıcı bir fırsat olarak görülüyor. Diğer yandan Kuveyt ile Türkiye arasında ilişkiler çok iyi bir dönemde ve Kuveyt’li Türkiye’ye hayranı her yıl ziyaret ediyorlar.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler