MENÜ
İstanbul 15°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Karadeniz Mutfağı’nın İstanbul’daki adresi: Miela Restaurant
Favori Mekanlar
30 Ocak 2019 Çarşamba 16:36

Karadeniz Mutfağı’nın İstanbul’daki adresi: Miela Restaurant

Kartal, İstMarina AVM’de Karadeniz mutfağı ile hizmet veren Miela Restaurant, kar odaklı bir işletme olmaması ile dikkat çekiyor. Bu restoranın amacı beslenme alışkanlıklarının hızla değiştiği günümüzde geleneksel yemeklerimizi orijinal formunda sunmak!

Miela Restaurant, ağırlıklı olarak Karadeniz’in enfes mutfağını sunan bir mekan. Kuymaktan hamsi pilavına, turşu kavurmadan pideye, karalahana sarmasından geleneksel kahvaltıya kadar sayısız Karadeniz lezzeti menüde yer alıyor. Sadık Tüfekçi ve Gökhan Yıldız’ın ortaklığında misafirleriyle buluşan Miela Restaurant, Anadolu Yakası’nın ‘Karadeniz yemeği’ açığını kapatmış durumda. Sloganları da “Karadeniz mutfağını sizlerle buluşturmak için yola çıktık!” olan Miela’nın ortaklardan Sadık Tüfekçi, restoranı şu sözlerle anlatıyor:
‘Miela’da tamamı doğal olan ürünler, Türkiye’nin farklı 24 ilinden toplanarak bir araya geliyor. Endüstriyel alım asla yapmıyoruz. Köylerde kapı kapı dolaşıp, her ürünün en tazesini arıyoruz. Sanırım bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özellik de bu; yemeklerde kullandığımız her ürün bir hikayeye sahip… Bunların dışında ise yemeklerde rafine tuz asla kullanılmıyor. Zeytinyağı ve tereyağı dışında herhangi bir yağ çeşidi de kullanmıyoruz. Miela Restaurant kar odaklı bir işletme değil. Amacımız beslenme alışkanlıklarımızın hızla değiştiği bir ortamda geleneksel ve sağlıklı yemeklerimizi orijinal formunda sunmaktır.”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler