MENÜ
İstanbul 16°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kadıköy’de bir Çikolata Kazanı
Favori Mekanlar
30 Ocak 2019 Çarşamba 16:39

Kadıköy’de bir Çikolata Kazanı

Yaklaşık 6 ay önce Kadıköy’de misafirlerini ağırlama başlayan Çikolata Kazanı, Belçika çikolatasından yapılan binbir çeşit lezzet ile deyim yerindeyse baş döndürüyor

 Çikolata Kazanı, Cadıköy Cafe’nin sahibi Nebi Öztürk tarafından 6 ay önce kuruldu. Cadıköy’ün bir alt markası olarak sektörde yerini alan Çikolata Kazanı, kısacık sürede çikolata tutkunları tarafından benimsendi. Cadıköy’de 50’nin üzerinde kahve çeşidi sunduklarından, vegan yemekler de dahil olmak üzere sayısız lezzetler hazırladıklarından bahseden Nebi Öztürk, Çikolata Kazanı’nı ise şöyle anlatıyor: “Çikolata Kazanı konseptimizde her şey çikolata üzerine. Elbette kahve çeşitlerimiz de mevcut. Ama can alıcı noktamız Belçika çikolatası kullanarak yaptığımız birbirinden renkli ve lezzetli çikolatalarımız ile ‘Cadıköylü’ adını verdiğimiz fondülerimiz.”
Çikolata Kazanı’nın dekorasyonuna masalsı dokunuşlar hakim. Mekanın konseptini ‘Hansel & Gratel’ olarak belirleyen Nebi Bey, çikolatacıda masalsı bir hava olsun istemiş. Çikolata Kazanı’nda tıpkı masalda olduğu gibi kafes içerisinde Hansel & Gratel mankenleri yer alıyor. Masaldaki cadının şekerden evi kadar renkli bir dekorla bütünlük sağlanmış. Bu durumda mekan cadının evi, misafirler ise Hansel & Gratel oluyor. Tıpkı cadının çocuklara ikram ettiği gibi, mekanda misafirler doyasıya çikolata yiyor. Tek bir farkla; burada sizi kimse kazana atmaya çalışmıyor! 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler