MENÜ
İstanbul 15°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İnternational İstanbul Culinary Cup 2019 Başlıyor!
Etkinlik
12 Nisan 2019 Cuma 14:55

İnternational İstanbul Culinary Cup 2019 Başlıyor!

Türkiye'nin köklü derneklerinden olan Aşçılar Derneği'nin sekizinci kez düzenleyeceği İstanbul Culinary Cup 2019, her yıl olduğu gibi bu yıl da, binlerce Executive Chef ile ulusal ve uluslararası pek çok tedarikçi firmayı aynı çatı altında buluşturacak.

Türkiye'nin köklü derneklerinden olan Aşçılar Derneği'nin sekizinci kez düzenleyeceği İstanbul Culinary Cup 2019, her yıl olduğu gibi bu yıl da, binlerce Executive Chef ile ulusal ve uluslararası pek çok tedarikçi firmayı aynı çatı altında buluşturacak. Etkinlik, 13-14 Nisan 2019 tarihlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Organizasyon başkanlığını Executive Chef Rafet İnce’nin üstlendiği International Istanbul Culinary Cup 2019 yarışmasındaise Kıbrıs, İstanbul ve Türkiye’nin pek çok bölgesinden profesyonel şefler, lise ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere onlarca yarışmacı adayı bir araya gelecek. Birçok farklı kategorinin yer aldığı yarışmada katılımcılar altın, gümüş ve bronz madalyalar için yarışacak. Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ay ve Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Necat Çuhadar, İsmail Ceylan, Şenol Özbay, Fatih Açıkça, Ersin Avşar, Gökay Çakıroğlu, Özlem Mekik, Murat Cihan ve dernek editörü Şebnem Atılgan’ın birlikte organize ettiği İstanbul Culinary Cup 2019’un sunuculuğunu Executive Chef Özlem Mekik yapacak.

İstanbul Culinary Cup 2019 Yarışma Mutfakları Ana Sponsoru Öztiryakiler

İstanbul Culinary Cup 2019 Yarışma Mutfakları Ana Sponsorluğunu Öztiryakiler üstleniyor. Türkiye’nin mutfak ekipmanları sektöründe ilk imalatçılardan biri olan firma, dünya pazarlarındaki ihracat gücü ile ülkemizin gurur kaynağı olan yerli üreticilerimizin başında geliyor. Bugüne dek ulusal ve uluslararası pek çok organizasyona destek olan ve katkı sağlayan Öztiryakiler, yarışma alanına kuracağı mutfakların yanı sıra, etkinlik alanındaki standında şefleri ve katılımcıları ağırlayacak.

Porselen Ana Sponsoru Porland

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Culinary Cup 2019’un Yarışma Mutfakları Tabak Sunumları Ana Sponsorluğunu Porland yapıyor. Yeme içme kültürünün gelişimi ve dünyada Türk mutfağının tanıtımı adına çalışmalarını sürdüren firma, tüm yarışmaların sunum ürünlerinin yanı sıra canlı yarışma kategorileri arasında yer alan Porland Grand Prix Üniversiteler Culinary Cup’ın ödül sponsorluğuyla etkinliğe destek verecek. Porland, Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’na özel olarak tasarlayacağı porselen plaketleriyle de etkinliğe ayrıcalıklı bir değer katacak. Etkinliğin “Tema Mutfağı: Sokak Lezzetleri” kapsamında ise Porland’ın Executive Chef Cavit Ünal’ın danışmanlığında düzenleyeceği “Sokak Lezzetleri Yemek Sergisi” özel tasarım ürünleriyle sunulacak.  

UnileverFoodSolutions’dan Lezzet Şöleni

İstanbul Culinary Cup’ı ilk günden bu yana destekleyen Unilever Food Solutions bu yıl da etkinlikte özel aktiviteler ve tadımlarla yer alacak. Çay keyfinin vazgeçilmezi olan Lipton’un özel tariflerle hazırladığı soğuk ve sıcak çayları enfes lezzetiyle davetlilerle buluşacak.

Sokak Lezzetleri temasıyla davetlilere bir şölen yaşatmaya hazırlanan Unilever Food Solutions’ın şefleri, Hellmann’s soslarıyla lezzet katacakları sosisli sandviç ve hamburgerlerle etkinlikte yerini alacak. Ayrıca, Hellmann’s sponsorluğunda “Restoran Hamburger Tabağı’’ yarışmasında öğrenciler, Knorr Köfte Harcı, Cajun Çeşni ve Hellman’s’ın soslarını kullanarak en iyi sokak lezzetlerini hazırlamak için yarışacaklar. Yarışmalarda sadece ‘’Güvenilir Eller Gıda Güvenliği’’ eğitimini tamamlayıp sertifikasını almış olanlar yarışabilecek.

Metro Türkiye, gastronomi profesyonellerine desteğini sürdürüyor

“Coğrafi İşaretli Ürünler”, “Yerellik”, “Yerli Tohum”, “Gıda Atık ve Kayıp”, “Sürdürülebilir Balıkçılık” ve “Et İzlenebilirliği” gibi pek çok önemli projeye imza atan Metro Türkiye, gastronomi profesyonellerine verdiği destekle, Türk mutfağının geleceğine katkı sunmaya devam ediyor. Türk mutfağı ve değerlerine sahip çıkma hedefiyle yürüttüğü çalışmalar kapsamında, İstanbul Culinary Cup 2019’un sponsorları arasında yer alan Metro Türkiye, gastronominin son yıllardaki gelişimiyle birlikte sürekli yeni çözümler üreterek, tedarikçilerinin ve müşterilerinin farklı beklenti ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

HoReCa sektöründeki müşterilerinin bir numaralı çözüm ortağı olarak onlar için artı değer yaratmayı hedefleyen Metro, Türkiye’de mutfak kültürünün gelişimine katkı sağlamak ve şeflerin potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla 2015’te Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu olan “Gastronometro”yu hayata geçirdi. Metro Türkiye, gastronomi ekseninde yaptığı projeler ile Türk Mutfak kültürüne sahip çıkmak ve tüm ekosistemini de sürece dahil etmek için çalışmalarına devam ediyor.

Pınar, geleceğin şeflerinin yanında

Türk gastronomisinin sürdürülebilir ve sağlıklı gelişimine katkıda bulunmayı ilke edinen Pınar markası Istanbul Culinary Cup’da bu yıl da yerini aldı.  “Restoran Tatlı Tabağı” ve “Star Chef’s Team” kategorilerinin sponsorluğunu üstlenen, sektörün öncü markası Pınar, Türkiye’nin ilk ve tek “Ekşi Krema” ürünüyle yarışmacılara yeteneklerini ve yaratıcılıklarını sergileme fırsatı sunacak.

Profesyonel şefler ve gastronomi öğrencilerinin, gastronomiye dair doğru ve nitelikli bilgileri edinebilecekleri,  “Gastronomi Dünyasının Dijital Buluşma Noktası” Kısık Ateş sosyal platformu da alanda etkinlik misafirlerini bekliyor olacak.

Transmed

Lübnan’da 1946 yılında kurulan Transmed, zaman içerisinde Ortadoğu ve Afrika’nın en büyük hızlı tüketim ürünleri dağıtım şirketi olmadı başardı. Firma, 1975 yılında Birleşik Arap Emirlikleri, 1977’de ise Ürdün’de faaliyete geçti. Afrika’ya 2000’li yıllarda açılan Lübnan merkezli şirket; Senegal, Fildişi Sahili, Nijerya ve Gana gibi ülkelere de yayıldı. Transmed son olarak 2018 yılının Haziran ayında dünyanın önde gelen gurme markalarının Türkiye temsilcisi olan Demak Gıda’yı bünyesine katarak faaliyetlerine devam ediyor.

Transmed Gıda; Lindt, Lotus, Calve, Annas, Joya, RitterSport, Dalfour, Familia, Corny, De Cecco, Storck, Hershey’s, Unigra, Dee Thai, Zanetti, Igor ve Vegeta’nın yanı sıra, Horeca sektöründen kendi özel markası olan DFS adı altında birçok ürününün tedarik ve satışını sürdürüyor.

Türkiye’nin lezzetleri yarışıyor!         

“İletişim Ana Sponsoru”nun Turkcell olduğu International Istanbul Culinary Cup 2019’da “Canlı” ve “Display” olmak üzere, yarışmacı adayları farklı kategorilerde yarışacak. Türkiye’de bir ilkin habercisi olarak, eliminasyon sisteminin uygulandığı tek etkinlik olarak dikkatleri üzerine çeken yarışma sonrasında düzenlenecek International IstanbulCulinary Cup 2019 Ödül Töreni’nde birinci, ikinci ve üçüncülere madalyalarının yanı sıra katılım belgeleri takdim edilecek.

International IstanbulCulinary Cup 2019’da değerli meslektaşlarımızı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Organizasyon Başkanı Rafet İnce, “Dünyanın önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’da düzenlenecek olan yarışmada ‘Usta Şefler’, ‘Pastane Şefleri’ ve ‘Genç Şefleri’ bir araya getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Büyük bir katılım beklediğimiz yarışmada, hep birlikte heyecanı en üst düzeyde tutacağız,“ diyor. İnce, amaçlarının dünya mutfaklarındaki yeni gelişmeleri yakalamak ve bu yarışmanın kalitesini bütün Türkiye’ye ve dünyaya duyurmak olduğunun altını çiziyor. IstanbulCulinary Cup 2019’da uluslararası arenalarda isim yapmış Türk şefler ve yurt dışından gelecek yabancı şefler jüri olarak yer alacak. Yarışmanın katılım başvuruları www.istanbulculinarycup.com adresi üzerinden yapılacak.  

Türkiye ve İstanbul’un Sokak Lezzetleri

İstanbul Culinary Cup 2019’un “Tema Mutfağı” konseptinde bu yıl “Sokak Lezzetleri” başlığı yer alıyor. Sokaklarımızın vazgeçilmez lezzet kültürünü oluşturan “Kokoreç”, “Ciğer”, “Köfte”, “Ekmek arası döner”, “Balık ekmek”, “Midye tava”, “Midye dolma”, “Islak hamburger”, “Sosisli sandviç”, “Simit”, “Boyoz”, “Çi börek”, “Tantuni”, “Dürüm”, “Şırdan”, “Turşu”, “Kestane”, “Haşlanmış mısır”, “Tavuklu pilav”, “Lokma”, “Halka tatlısı” ve diğerleri, Haliç’in sahilinde düzenlenecek olan “Sokak Lezzetleri” festivalindeki stantlarda ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Dünya mirası İstanbul’un en güzel mekânlarından biri olan Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen International Istanbul Culinary Cup 2019, bugüne kadar Kahramanmaraş, Alanya ve Gaziantep Belediyeleri sponsorluğunda yöresel mutfak ve yemek kültürünü İstanbul’a taşıdı.  Etkinlik bu yıl, “Tema Mutfağı Sokak Lezzetleri” ile Türkiye’nin “Gastronomi Turizmine” katkı vermeye devam edecek.

Haliç Üniversitesi Turizm ve Gastronomi Kulübü “Sokak Lezzetleri Fotoğraf Sergisi”

İstanbul Culinary Cup 2019'ın etkinlikleri arasında “Sokak Lezzetleri Fotoğraf Sergisi” de yer alıyor. Haliç Üniversitesi Turizm ve Gastronomi Kulübü öğrencilerinin İstanbul'un semtlerini gezerek çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi, etkinlik kapsamında gezilebilecek.

Okan Karacan’dan “Culinary Cup Party”

Ünlü sanatçı Okan Karacan’ın DJ Enis Çelenk eşliğinde 14 Nisan Pazar günü 13.00 - 15.00 saatleri arasında Haliç’in kıyısında sunacağı “Culinary Cup Party” şovu, etkinliğe ayrıcalıklı bir tat katacak.

Ziyaretçiler etkinliğe, İstanbul Culinary Cup 2019 Ücretsiz Online Ziyaretçi Kayıt Formunu
http://culinarycup.applogist.com/ doldurarak katılım sağlayabilecek.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Nursevin SÖNMEZ
 12 Nisan 2019 Cuma 18:21
Herşey harika. Emeği geçen ve geçecek olan herkesi kutlarım.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler