MENÜ
İstanbul 16°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Hilton İstanbul Bosphorus’un Projesi ‘Yerel Mutfak Global Lezzet’
Tanıtım
18 Şubat 2019 Pazartesi 22:40

Hilton İstanbul Bosphorus’un Projesi ‘Yerel Mutfak Global Lezzet’

Hilton İstanbul Bosphorus’un en gözde mekanlarından Lalezar, “Yerel Mutfak Global Lezzet” projesi kapsamında Anadolu’nun yöresel lezzetlerini tanıtmaya ve kadınları desteklemeye devam ediyor.

Hilton İstanbul Bosphorus, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde 7-8-9 Mart tarihleri arasında mutfağını, Mardin’de kadınların ekonomik hayata katılımlarını destekleyen ‘S.S. GAP Sosyal Ekonomik İşletme Kooperatifi’nin kadın çalışanlarına emanet ediyor ve Doğu’nun mistik güzeli Mardin’in birbirinden özel lezzetlerini İstanbullular ile buluşturuyor.

Hilton İstanbul Bosphorus’un en gözde mekanlarından Lalezar Meyhane, kadınları desteklemek ve yerel mutfakları tanıtmak amacıyla başlattığı Yerel Mutfak Global Lezzetprojesi kapsamında bu kez rotasını Türkiye’nin güney doğusuna çeviriyor ve Mardin’in birbirinden özel yöresel yemeklerini İstanbullularla buluşturmaya hazırlanıyor. 7-8-9 Mart tarihlerinde otelin mutfağını teslim alacak olan ‘S.S. GAP Sosyal Ekonomik İşletme Kooperatifi’ne bağlı GAP Medrese Gül ÇATOM kadınları, Mardin’in yöresel lezzetlerinden oluşan çok özel bir menüyü Lalezar Meyhane’sinin misafirleri ile buluşturacak.

Mardinli 5 kadın aşçının hazırlayacağı lezzetli menü içerisinde; Mütebbel, Tebbüle Salatası, Zeytinyağlı Kenger Kavurması, Kibbeneye, Falafel gibi Mardin mutfağında önemli yeri olan mezelerin yanı sıra Kurutulmuş Patlıcan Dolması, Kitel raha, Haşu, İncasiyye, Hintinyye gibi birbirinden lezzetli yöresel yemekler bulunacak. Mardin mutfağında başı çeken tatlılardan bir seçkinin de sunulacağı menü de Kahiye, Harire, Hurma tatlısı ve Reyhan şerbeti de yer alacak. Mardin menüsünün fiyatı iki adet yerli içecek tercih edenler için 185 TL; limitsiz yerli içecek arzu edenler içinse 235 TL.

Hilton İstanbul Bosphorus, ‘Hilton Etkisi’ni topluluklar ve ekonomiler üzerinde de gösteriyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, kadınlar tarafından ihale yoluyla alınıp açılan ilk kadın kooperatifi olma özelliğini taşıyan ‘S.S. GAP Sosyal Ekonomik İşletme Kooperatifi’’ne bağlı GAP Medrese Gül ÇATOM, kadınların ekonomik yönden kalkınması ve Mardin’in yöresel lezzetlerinin, kültürel değerlerinin korunması amacını güdüyor. Kadınların ekonomik yönden bağımsızlıklarını kazanmalarını her daim destekleyen Hilton İstanbul Bosphorus, 2018 yılında Adana, Seferihisar ve Giresun’la gerçekleştirdiği “Yerel Mutfak, Global Lezzet” projesinin 2019 ayağını ilk olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Mardin’le gerçekleştiriyor.

Bu yıl Şubat ayında 100. yılını kutlayan, bulunduğu her ülkede hayatlara dokunan, yaşam standartlarına bambaşka bir boyut kazandıran Hilton markasının 1955 yılından bu yana Türk misafirperverliğinin elçisi görevini üstlenen Türkiye’deki ilk oteli Hilton İstanbul Bosphorus, bu girişimci yaklaşımı ile topluluklar ve ekonomiler üzerinde de önemli etkiler bırakıyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler