MENÜ
İstanbul 18°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Gastronomi Turizmi Derneği'nden Bursa gezisi...
Gezi&Seyahat
9 Ağustos 2018 Perşembe 22:29

Gastronomi Turizmi Derneği'nden Bursa gezisi...

GTD - Gastronomi Turizmi Derneğinin 8 Ağustos 2018 Çarşamba günü düzenlediği "Gastronomik Bursa Ziyareti" basın kurulu üyelerinden yoğun ilgi gördü.

Milliyet favorilezzetler gazetesi  yazarlarından ve aynı zamanda GTD basın kurulu üyesi Abdullah Bozgeyik'in de katıldığı gezide ilgili taraflarla verimli görüşmeler yapıldı.

Gastronomi Turizmi Derneği ülkemizin değerlerini ön plana çıkartmaya devam ediyor.

Gastronomi Turizmi Derneği; Marka Kentler Komitesi, Etkinlik Komitesi ve Basın Halkla İlişkiler komitesi ve Bursa Temsilciliği çalışmaları ile Bursa ilimize inceleme gezisi düzenledi.

Sabah kahvaltısında sosyal sorumluluk örneği açısından Saidabat Köyü'nde Sermin Çakalıoğlu önderliğinde kurulmuş olan Saidabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği merkezi olan konakta ev kadınlarının hazırladığı mükemmel bir kahvaltı ardından, Bursa tarihi çarşı ve Hanlar birliği Federasyonu başkanı Muhsin Özyıldırım'ın ev sahipliğinde Kozahan ziyaretinde bulunuldu ve çarşı ve hanların ülkemiz ekonomisine katkıları konusunda geçmişten günümüze bilgiler eşliğinde kahveler yudumlandı.

Sonrasında öğlen yemeği için Bursa'nın simgesi olan Bursa Kebabını ülkemizle tanıştıran, 1867'den beri Bursa çarşıda hizmet veren Kebapçı İskender" lokantasında" (Cevat İskenderoğlu)  öğle yemeği olarak  "Pideli Döner kebabı" yediler.

Ardından Bursa Valisi İzzettin Küçük makamında GTD heyetini ağırladı. Bursa Valisi ile samimi bir havada geçen toplantı Bursa'nın Gastronomi şehri olması için yapılacak proje ve çalışmalara Vali beyin maddi ve manevi destek sözü ile son buldu.

GTD Bursa'da nitelikli bir Gastronomi Konferansı yapılması ve Bursa'nın Osmanlı'dan beri süregelen Gastronomik Lezzetlerini Dünya'ya anlatma misyonu üstlendi.

Hasan Eker ve Vali Yardımcısı Fatih Kadiroğlu ev sahipliğinde gerçekleşen Bursa Turizm Platformu resmi toplantısına da davet edilen ve sorular ve görüşlerle toplantıya destek olan GTD üyeleri toplantının ardından Merinos Kültür Merkezi ve Göç, Tekstil ve Bıçak müzelerini de ziyaret etti.

Turizm İl Müdürü Ahmet Gedik, Bursa Aşçılar Derneği Başkanı Reşat Kahrıman, Bursa Müzeler Müdürü Muhterem Çevik, Bursa Büyükşehir Belediyesi Aziz Elbaş, Bursa Müzeler sorumlusu Mesut Emir ev sahipliğinde teknik incelemeler devam etti.

Akşam yemeği için de GTD üyesi ve "ilk Gastronomik Avm" olan Eker Meydan içinde Ece Eker ile GTD üyesi Beykapı Kebap lezzetlerini tadımlama imkanı buldular. Özellikle Mehmet Beykapı'nın kendi elleri ile hazırladığı muhteşem lezzetler GTD üyelerinin kalbini kazandı.

GTD Başkanı Bursa Temsilcisi ve YK üyesi Ramazan Başan'a bu nitelikli organizasyon için teşekkür etti.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler