MENÜ
İstanbul
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Gastroköy projesine büyük ilgi!
Etkinlik
29 Temmuz 2019 Pazartesi 12:39

Gastroköy projesine büyük ilgi!

Gastronomi Turizmi Derneği, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle Türk mutfağının tanıtımı için hayata geçirilen Gastroköy projesi düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.

Gastronomi Turizmi Derneği, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle Türk mutfağının tanıtımı için hayata geçirilen Gastroköy projesi düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.Sarıyer Bahçeköy ‘deki Life Park‘da yer alan projeye gastronomi sektörünün önde gelen temsilcileri katıldı.

Tanıtım toplantısında TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. TÜRSAB ile entegre çalışacak olan Gastroköy’de Anadolu’nun 7 bölgesinin mutfak kültürü, Gastronomi Turizmi Derneği temsilcileri önderliğinde yerinde görsel showlar ile tanıtım ve satış şeklinde tanıtılacak.

Proje, turizm gelişimini teşvik etmek, yerel üreticilerin korunması ve sürdürülmesinde yerel pazarların kullanılabilmesini, yerel kimliği korumak, korurkende, yaratabilecek ve sürdürebilecek koşulları amaçlıyor.

“TÜRK LEZZETLERİ OTANTİK GÖSTERİLERLE SUNULACAK“

Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe de Türk mutfağı lezzetlerini bir arada sergilemek ve turistlerin beğenisine sunmak için 1,5 yıldır proje üzerinde çalıştıklarını söyleyerek; “Tarım ve Orman Bakanlığı, Life Park, TÜRSAB, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile entegrasyonlu ve hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Türkiye Gastronomi Köyü Projesi’nin amacı, İstanbul’a gelen turistin tek bir noktadan yerel lezzetleri otantik gösterileriyle beraber tadımlama, deneyimleme imkânına sahip olması. Türkiye’de 12 bin, İstanbul’da da 2 binden fazla seyahat acentesi bulunuyor. Projemiz ile bu seyahat acentelerinin ürün satışı destinasyonu ihtiyaçlarına da cevap verilmiş olacak” değerlendirmesinde bulundu.

ERDEM İPEKÇİ: ANADOLU LEZZETLERİNİ BULUŞTURACAĞIZ

Life Park işletmecisi Erdim İpekçi, annesinin Ordulu, babasının Diyarbakırlıolması nedeniyle iki şehrin lezzetlerini çocukluğundan beri tattığını belirterek “Bir çok kişinin bu iki sofrayı bir arada bulma sorunu var. biz Gastroköy’de iki sofra değil 81 ilin sofralarını önlerine koyacağız. Gastroköy’de bölgelerinin ünlü markalarını buluşturacağız. Anadoılu lezzetleri burada olacak” dedi.

Basın Toplantısına İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ekonomi gazeteciler Derneği (EGD) ve Yeni Arayışlar Platformu Derneği Yönetim Kurul Başkanı Celel Toprak, Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe, Favorilezzetler Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Tapar, İstanbul Rehberler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sedat Bornovalı, Çok çeşitli organizasyonlar düzenleyen Başarılı işinsanı Banu Noyan, Dernek yönetim kurul ve üyeleride yer aldı.

Konuklara Life Park Mutfak Şefi Fırat Kaptan ve ekibinin hazırladığı kahvaltı ikram edildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler