MENÜ
İstanbul 18°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
GTD ile Favori Lezzetler işbirliği anlaşması
Etkinlik
23 Aralık 2018 Pazar 18:04

GTD ile Favori Lezzetler işbirliği anlaşması

Türk mutfak kültürünü, tarihi ve zengin lezzet mirasını dünyaya tanıtmak amacıyla kurulan ilk dernek konumundaki GTD, hem yurt dışındaki ülkelerde hem de ülke içinde artan faaliyetlerini daha iyi duyurmak amacıyla Favori Lezzetler Platformuyla işbirliği gerçekleştirdi.

Türkiye’nin küresel dünya ile rekabette en güçlü olduğu tek sektör konumundaki Türk mutfak kültürünü, tarihi ve zengin lezzet mirasını dünyaya tanıtmak amacıyla kurulan ilk dernek konumundaki GTD, hem yurt dışındaki ülkelerde hem de ülke içinde artan faaliyetlerini daha iyi duyurmak amacıyla Favori Lezzetler Gazetesi ile işbirliği gerçekleştirdi.

GTD ve Favori Lezzetler Gazetesi arasında gerçekleştirilen işbirliği ile ilgili Emirgan Marakech’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya gazetenin gurme, şef ve yazarları ile GTD’nin üyelerinden oluşan geniş bir katılım oldu.

Favori Lezzetler Gazetesi ile gerçekleştirilen bu işbirliği anlaşması kapsamında GTD’nin hem artan faaliyetlerini hem de her alanda aktif çalışan üyelerini basında daha da ön plana çıkartılması ve özel avantajlar sağlanması hedefleniyor.

Favori Lezzetler Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Tapar, iş birliği anlaşması çerçevesinde, gelişen ve büyüyen gastoromi sektöründe birçok atılımların ve birleşmelerin normal olduğunu söyledi. Tapar “Biz platorm olarak sektöre bütünleyici, kucaklayıcı bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Birbirimiz ile yarışmaktansa güç birliklerinin birleşmesinden, her zaman kollektif çalışmalardan yanayız. GTD’de bu çalışmalara örnek. Önümüzdeki günlerde birçok partnerliklerimize de şahit olacaksınız” dedi. favorilezzetler.com sitesinin ulaşılır hedef kitlesinin yabana atılmayacak bir güce sahip olduğunu diye getiren Tapar, Bu ileşitim ağının her geçen gün çok daha fazla kişiye ulaştığını söyledi. 

Kahvaltılı konuşmada söz alan GTD Başkanı Gürkan Boztepe ise, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Ormancılık Bakanlığı ve TÜRSAB başta olmak üzere hem devletler hem de benzer gastronomi ve turizm örgütleri düzeyinde dış ilişkilerde etkili ve aktif bir rol oynadıklarına dikkat çekti. Başkan Boztepe, GTD’nin 2019 yılında 10 ülkeyi kapsayan küresel ölçekteki tanıtım projeleri için de hazırlıklarının sürdüğünü belirtti. Gastronomi TIR’ı, Gastronomi Köyü, Dünya Yoğurt Konferansı ve Türk ve dünya mutfakları ve servis eğitimleri, lokanta ve mutfaklara ulusal ölçekte kalite standartları getirilmesi ve gizli müşteri denetim ve belgeleme gibi çalışmaların da gelecek yılından başından itibaren hayata geçireceğini söyledi.

GTD Başkanı Boztepe, gastronomi turizmi alanında Türkiye’ye katma değer sağlamasını amaçladıkları projelerin daha da etkili duyurulması için Favori Lezzetler Platformu gibi daha pek çok yerel ve uluslararası medya yayın ve yayım organları ile görüşmelerinin sürdüğünü dile getirdi. Ayrıca tüm mecralara eşit mesafede olduklarını ancak işbirlikleri ağını da genişletmeye de özel bir önem verdiklerini vurgulayarak gerçekleştirdikleri işbirliği için Favori Lezzetler Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Tapar’a teşekkür etti.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 HaldunTüzel
 23 Aralık 2018 Pazar 18:51
Güzel, başarılı ve sürekli bir beraberlik olması dileğiyle.
 Ahmet Temyrturkan
 23 Aralık 2018 Pazar 18:36
Kutlarim..başarilariminiz devamini dilerim??????????
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler