MENÜ
İstanbul 22°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Favorilezzetler Bozcaada’da
Etkinlik
8 Ekim 2018 Pazartesi 23:42

Favorilezzetler Bozcaada’da

Favorilezzetler ailesi, Bozcaada’nın yerel lezzetlerini daha çok insanla tanıştırmayı hedefleyen ‘Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali’ndeydi

Türkiye’nin üçüncü büyük adası olan Bozcaada’nın yerel tatları her gün biraz daha nam salıyor. Bunda BOZTİD (Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği) tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali’nin katkısı çok büyük. Bu yıl 9. kez düzenlenen festivalde Favorilezzetler şefleri ve yazarları da vardı. Festivalde lezzet ve eğlence doruktaydı.

Favorilezzetler ailesi, bir yandan festivalin tadını çıkarırken, diğer yanda da Bozcaada’da tura çıktı, adanın en güzel mekanlarını keşfetti. İşte o mekanlar:

Aral Tatil Çiftliği: 1930 yılında şarap üretmekle başlayan hikaye, Arzu-Ahmet Aral çiftinin babalarından kalan 100 yıllık eski Rum çiftliğindeki bağ evlerini restore ederek konaklamaya açmasıyla hem bir doğa harikası hem de lezzet yuvası olarak devam ediyor.

Madam Eleni Bağ Evi: Adanın meşhur bağ evlerinden biri olan Madam Eleni, hem konaklama hem de lezzeti bir arada sunuyor. Madam Eleni’nin favorileri ise kahvaltısı ve fırından taptaze çıkan hamur işleri.

Bozcaada Pelagos Otel: Adada özel koya sahip ve denize sıfır tek otel olan Pelagas, yeşil ve mavinin uyumla dans ettiği İğdelik Mevkii’nde konumlanıyor.

Nevreste Bozcaada: Mavi-beyaz dekorasyonu, duvarlarındaki balıkçı ağları, nefis deniz ürünleriyle ada ruhunu Nevreste’de doyasıya yaşayayacaksınız.

Naciye Butik: Stil sahibi kadınların adadaki adresi olan Naciye Butik, el işi giysileri, tasarım parçaları ve bohem ürünleriyle ilgi çekiyor. https://naciyebutikbozcaada.com

Çınaraltı Bozcaada: Adanın meydanında, çınar ağacının altındaki bu sevimli kafeye uğramışken meşhur patlıcanlı böreğinin tadına bakmadan dönmeyin.

Elit Butik Otel: Eski Bozcaada Türk Evi özellikleriyle günümüz standartlarını harmanlayan otel, mezeleri ve kahvaltısıyla da dikkat çekiyor.

Çiçek Pastanesi: Kocaman bir çınar ağacının gölgesinde yer alan pastane, adanın eski kütüphanesi aslında. Burada her türlü pastane ürünü yer alıyor üstelik sabahları kahvaltı var.

Ali Baba Meyhane: Organik ürünleri, zengin menüsü ve lezzette sunduğu kalite ile Ali Baba Meyhane...

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Nursevin SÖNMEZ
 9 Ekim 2018 Salı 08:04
Bozcaada tüm yazatlarımıza kısmet olsun birgün. Çok beğendim.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler