MENÜ
İstanbul 20°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Cüneyt Asan Et Bizim İşimiz...
Steakhouse
20 Mart 2017 Pazartesi 22:35

Cüneyt Asan Et Bizim İşimiz...

Günaydın Et ve Restaurantlar Grubu Kurucu Ortağı CÜNEYT ASAN; Çiftlikten Mezbahaya, Mutfaktan Masaya ET BİZİM İŞİMİZ... Türkiye’nin bugün en kaliteli et üretimine imza atan Günaydın, 1970 yılında Bostancı’da ülkenin ilk Amerikan barlı ve kütüphaneli kasabı olarak  hizmete açıldı.

Ülkemizin "Et profesörü" duayen kasap, işadamı ve gönül dostu Cüneyt Asan ile ET ve STEAKHOUSE konusunda konuştuk.

Türkiyeíde kalite ve lezzette olduğu kadar yaygın şubeleriyle dikkat çeken Steak House Zinciri, ne zaman nerede ve nasıl doğdu, nasıl gelişti ?

Türkiye’nin bugün en kaliteli et üretimine imza atan Günaydın, 1970 yılında Bostancı’da ülkenin ilk Amerikan barlı ve kütüphaneli kasabı olarak  hizmete açıldı. 20 metrekarelik bir kasap dükkanında başlayan bu yolcuğumuz, bugün İstanbul ve Ankara şehirlerimiz başta olmak üzere toplam 50 şubemizde 2 bin 500 çalışanımız ile devam ediyor. Günaydın Et’in çatısı altında bulunan “Köfte-Döner”, “Kasap-Steak House”, “Kebap-Restaurant”, “Günaydın Burger” konseptlerinde, kendi üretimimiz olan yüksek kalitedeki etlerimizi özgün pişirme ve sunum tekniklerimiz ile misafirlerimize sunuyoruz. Meslek aşkı ve sadakati ile bugünlere gelen Günaydın Et, Türkiye’de kimsenin “ steak house “ kavramına tanıdık bile olmadığı dönemlerde, etleri ve lezzeti ile sektöre çağ atlattı. Günaydın olarak; hizmetlerimiz, kaliteli etlerimiz, özgün lezzetlerimiz ve yarım asırdır koruduğumuz güven ile 2014 yılında yurtiçi şube sayımızı 100’e ulaştıracak, gerçekleştireceğimiz yurtdışı atağı ile de dünya markası olacağız. 

Çiftlik ve besicilik çalışmalarınızın, misafirlerinize sunulan ete yansıması nasıl oluyor ?

Balıkesir Gönen’de konumlandırdığımız ve şubelerimizin et ihtiyacını karşıladığımız “Günaydın Et çiftliğinde” mutlu canlılarımız ile çiğ et üretimini sürdürüyoruz. Hizmet kalitesinde kusursuzu ve ilkleri hayata geçirmeyi ilke edinen Günaydın Et’in çatısı altındaki çiftliğimizde, Türkiye’nin büyükbaş hayvan üretimini gerçekleştiriyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hastalıklardan muaf ari ve onaylı süt çiftliği sertifikaları alan tesisimiz, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük simental çiftliği olma özelliğine sahiptir. Yurtdışından getirdiğimiz ve üretimine devam ettiğimiz Avusturya Alp’lerinin, süt ve et verimi en yüksek cinsinden doğan dana cinsi ‘’simental’’ ile Türk hayvancılık sektörünün gelişimine de katkı sağlıyoruz. Hayvanlarımızı, diğer tesislerden farklı olarak maksimum fiziksel bakım ve hijyen standartlarında barındırıyoruz. Aynı zamanda birer canlı olarak değer verdiğimiz hayvanlarımızın her biri kendi yataklarında klasik müzik eşliğinde bakılıyor ve besleniyor. Çünkü; Hayvanların mutluluğu verdikleri etin kalitesi ve lezzeti ile doğru orantılıdır, işte bu gibi uygulamalarımız sayesinde etten maksimum düzeyde verim alıyoruz.

Günaydın Steak Houseların hizmet, ambiyans ve lezzet farkı nedir ?

49 yıldır hizmet veren Günaydın Et, alanında Türkiye’de ve hatta dünyada uzman bir kuruluş. Gerek ürettiğimiz etin kalitesi, gerek etteki deneyimimiz ile değişen dünyanın şartlarına uygun olarak sürekli kendimizi yeniliyor ve lezzette birçok ilke öncülük ediyoruz. İşte bu özelliğimiz bizi alanımızda ‘’tek’’ kılıyor ve rakiplerimiz arasında öne çıkartıyor. Misafirlerimiz; Günaydın Steak House’larında dünyanın en kalite etini deneyimleyebiliyor, lezzetin doruklarına ulaşıyor. Ülkemizin her tarafından olduğu gibi, Yurt dışından, özellikle Avrupa’dan, Amerikan’dan gelip Günaydın’ı ziyaret eden, etlerimizi tadan  misafirlerimiz bu işi kendi ülkelerindekilerden daha iyi yaptığımızı tekrar tekrar belirtiyor, bizleri onurlandırıyorlar. Steak House’larımızda Türkiye’de yine bir ilk olan Dry Age (Kuru Dinlendirme) sistemini uyguluyoruz. Geleneksel bir et dinlendirme yöntemi olan “Dry Age” etin yumuşaklığını ve lezzetini artırmak için uygulanıyor. Burada altını çizerek söylemek istediğim, ülkemizde üretilen ve dünyayı hayran bırakan bir sistemi kullanmaktayız. Yüksek kalitedeki sığır etlerimiz sıcaklık ve neminin kontrol altında tutulduğu, çok özel dolaplarda 28 gün boyunca dinlendiriyoruz ve muhteşem “Günaydın Et Lezzetinin” oluşmasına katkı sağlıyoruz!  Bu süreçte etin geçirdiği biyokimyasal ve enzimatik faaliyetler etin lezzetini maksimum noktaya ulaştırıyor. Alanında tek teknikler ile oluşturduğumuz, Steak House mönümüzün en çok tercih edilenleri arasında ise; T- Bone Steak, File Şato, New York Steak, Dry Aged Pirzola, Süt Dana İncik ve Türkiye’de ilk olarak steak house şubelerimizde misafirlerimiz ile buluşturduğumuz ‘’Et Suşi’’ miz yer almaktadır.

  Haberin Videosu

Steak, Günaydın et
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler