MENÜ
İstanbul 23°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Çukurca’da festival heyecanı
Tanıtım
1 Nisan 2019 Pazartesi 22:02

Çukurca’da festival heyecanı

Çukurca’nın doğal ürünleri ‘Zap’ markasıyla satılacak

İçişleri Bakanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek olan 2. Çukurca Fotosafari Organizasyonu hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Fotoğraf sanatçıları ve doğa sporları tutkunlarının katılacağı 2. Çukurca Fotosafari ve Doğa Sporları Festivali 25-28 Nisan’da yapılacak.

Çukurca Belediyesi’nin düzenleyeceği festivalde İçişleri Bakanlığı, Hakkari Valiliği, Çukurca Kaymakamlığı, DAKA (Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı), Hakkari İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Hakkari İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü de destekleriyle yer alacak. Çukurca Belediye Başkan Vekili Temel Ayca bu festival ile amaçladıklarını anlattı, "Fotoğraf kültürünü yaygınlaştırmak, Çukurca’nın tarihini, yerel yaşamını, geleneksel değerlerini, doğal güzelliklerini, insan portrelerini gelecek nesillere aktarmak ve Çukurca’nın görsel hafızasını oluşturmaktır" dedi.

 Kuzey Irak’ın sıfır noktasında bulunan Çukurca Kaymakamlığı ve belediyenin desteklediği ‘Zap Vadisi Projesi’ kapsamında ilçede yetiştirilen organik ürünler ‘Zap’ markasıyla satışa sunulmaya başlayacak olan organik market, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Vali yardımcıları Mustafa Pala ve Aziz Gölbaşı, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Temel Ayca, İlçe Emniyet Müdürü Oktay Kapsız, Favori Lezzetler yazarı şef Haldun Tüzel ve davetlilerin katılımıyla Zap markası üretim tesisi ve yöresel yemeklerin bulunduğu restoranın yer aldığı binanın açılış töreni gerçekleştirildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler