MENÜ
İstanbul 16°
Favori Lezzetler
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bir bardak ve lezzetli kaseyle ışılda ve iyi hisset!
Vitrin
26 Eylül 2018 Çarşamba 09:07

Bir bardak ve lezzetli kaseyle ışılda ve iyi hisset!

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şanlı Ak’ın hem ilk kitabı hem de ülkemizin gastronomi literatüründe bir diyetisyen tarafından yazılmış ilk “Smoothie” kitabı Fit Smoothie Alfa Yayınları’ndan çıktı.

Diyetisyen Tarafından Yazılmış Türkiye’nin İlk Smoothie Kitabı!

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şanlı Ak’ın hem ilk kitabı hem de ülkemizin gastronomi literatüründe bir diyetisyen tarafından yazılmış ilk “Smoothie” kitabı Fit Smoothie Alfa Yayınları’ndan çıktı.

Moso Diyet ve Beslenme Danışmanlığında danışanlarına aktif olarak bireysel ve kurumsal beslenme hizmeti vermeye devam eden Yrd. Doç. Dr. Gamze Şanlı Ak aynı zamanda Wellness, beslenme, sağlık, güzellik ve sağlıklı yaşama yönelik toplantı ve etkinliklerde beslenme üzerine konuşmacı olarak da yer almaktadır.

Elinizde tuttuğunuz bu kitaptaki en önemli hedef şu!

Vücudumuz için fayda sağlayacak, besleyici-fonksiyonel ve lezzetli smoothieler yaratmak…

Sağlığın için neyi değiştirmek istiyorsun?

Son 10 yılda obezite %33 artmıştır. Bununla birlikte sağlıklı beslenmeye, önem veren, yeniliklere açık ve farkındalığa sahip olan birey sayısının da artmasıyla birlikte, haslıklardan korunma, diyet ve kilo vermek için dünya trendleri takip edilmeye başlandı.

Smoothie, sağlıklı beslenen, formuna dikkat eden, sporcular, iş kadınları-adamları, çalışan-ev hanımı-öğrenci, her birey tarafından aktif olarak kullanılabilir. Sağlık yönünden oluşturduğu artıları ile birlikte, hazırlamasının pratik oluşu ve kilo vermeyi desteklemesi yönünden sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir.

Türkiye’de maalesef meyve-sebze suları/ juicing, smoothie ile karıştırılıyor ya da sadece meyve ve süt ürünlerinden oluşan içecekler smoothie zannediliyor. Smoothie, çeşitli malzemelerin pürüzsüz kıvama gelene kadar, hafif kıvamlı olacak şekilde blend edilmesi ile elde edilen bir içecektir.

Bize verilen en büyük hediye olan vücudumuzu yenileme zamanı, boşa aldığın kalorileri unut ve hayatında yeni bir sayfa aç.

Sağlıklı beslenmek, fit ve zayıf olmak istiyorsan; sadece kalori sayma, tükettiğin besinin içeriğinde ne olduğu daha önemlidir.

Beslenme ve diyet uzmanı Yrd. Doç. Dr. Gamze Şanlı Ak’ın, 10 yıllık birikimi ve akademik kariyeri ile sizler için Fit Smoothie kitabını yazmaktaki amacı; sağlıklı&temiz&hafif beslenmenize, yeterli besin öğeleri almanıza, sindirimi destekleyerek formda kalmanıza yardımcı olacak, pratik ve 60 özgün tariften oluşan, fayda yaratacak bir kitap sunuyor.

Smoothie;

Meyve-sebze suyu/juicing değildir.

Ana öğün yerine geçebilecek karbonhidrat, protein, yağ, vitamin, mineral ve lif içerir.

Özellikle yeşil smoothieler, kan damarlarının genişlemesine yardımcı ve kan basıncını azaltıcı etki gösteren nitrattan zengindir.

Renkli sebze ve meyvelerden oluşan smoothieler ise lif alımını arttırarak, daha fazla antioksidan alıp ışıldamanıza yardımcı olur.

Her yaş grubu tüketebilir.

Elinizde tuttuğunuz bu kitaptaki en önemli hedef şu! Vücudumuz için fayda sağlayacak, besleyici-işlevsel ve lezzetli smoothiler yaratmak… Sebze, meyve, sağlıklı yağlar, kompleks tahıllar ve lezzetlendiriciler içeren smoothilerimi tam bir ‘süperbesin’ olarak karşınıza çıkarıyorum. Bize verilen en büyük hediye olan vücudumuzu yenileme zamanı şimdi; boşa aldığınız kalorileri unutun ve hayatınızda yeni bir sayfa açın. Sağlıklı&temiz&hafif beslenmenize, yeterli besin öğeleri almanıza, sindirimi destekleyerek formda kalmanıza yardımcı olacak, pratik ve 60 özgün tarif içeren bu kitapta, 6 basit ama önemli kural ile Smoothie ve Smoothie Bowl’u, en doğru ve sağlıklı şekilde hazırlamayı öğreneceksiniz.

Bedenini doğru besinlerle, ruhunu sevgiyle besleyen herkese şifa olsun…

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şanlı Ak

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Favori Lezzetler